Як вишивати гладдю.

У колишні часи вишивання вважалося заняттям, гідним і принцеси, і кухарки. Благородні дами проводили вечори, вимальовуючи нитками образ коханого. Селянки покривали вишивкою предмети одягу всіх домочадців, щоб якось прикрасити грубе полотно. Зараз вишивка стала хобі, тим, чим займаються для душі. Гладь - не найпростіший вид рукоділля, тим цікавіше її освоїти.

Інструкція
1
Приготуйте схему, за якою ви будете орієнтуватися при роботі. Вона повинна містити позначення кольору з номерами ниток муліне. Візьміть для початку простий сюжет - квітка на стеблі, яким ви зможете прикрасити куточок комірця, носової хустки або серветки. В якості основи краще взяти тонку лляну, бавовняну тканину, бязь або батист. П'яльці підбирайте під розмір малюнка. Пересувати їх по частково вишитому малюнку не можна, щоб готовий фрагмент не спотворився. Голка повинна бути тонкою, короткою з гострим кінчиком і довгим вушком.
2
Переведіть малюнок на тканину за допомогою копіювального паперу, якщо така є, а краще спеціальним текстильним олівцем, чий слід зникає після змочування. Накладіть тканина на нижній коло п'ялець, натягніть і зафіксуйте зовнішнім колом. Полотно має бути закріплено рівно, без перекосів і хвиль.
3
Найпростіший вид гладі - двостороння. А самий простий мотив - квітка ромашки. З нього і починайте освоювати мистецтво художньої вишивки. Вставте подвійну нитку потрібного кольору. Почніть із стебла і листя. Накладайте косі стібки від центру до вершини листа. Спочатку працюйте на правій половині, потім переходите на ліву, але вже нитками більш світлими. Голку виводите поруч з попереднім місцем проколу. Звертайте увагу на те, як ідуть жилки у звичайних листів. Петлі укладайте впритул, щоб не було видно просвітів. Намагайтеся робити рівні проміжки між стібками.
4
Гілочки зробіть за допомогою стебельчатого шва: ведіть короткі косі стібки вздовж лінії, трохи перекриваючи попередні.
5
Сам квітка, в даному випадку ромашку, вишивайте, починаючи з серединки. В даному випадку використовуйте російську гладь з настилом. Для цього по контуру кола зробіть ланцюжок звичайних стібків. Вони виглядають як машинна строчка. Далі вистелити серцевину вертикальними стібками, на півміліметра відступаючи від ланцюжка зовнішніх стібків. Поверх цього шару вишивайте горизонтальними стібками, які будуть точно по діаметру кола. У результаті повинна вийти Пампушка - так називають цей опуклий кульку.
6
Залишилося вишити пелюстки. У ромашки листя білі, але щоб вона не зливалася з фоном, вибирайте злегка блакитні, світло-рожеві відтінки. Принцип вишивки той же, що і при створенні пишечки, але тут не треба настилати два шари: виводите голку строго через намальований контур і встромляйте в лінію так, щоб стібки були горизонтально основі.