Як розмножити толстянку.

Толстянка - символ успіху, процвітання і стабільного доходу. Вважається, що вона здатна притягнути в будинок успіх і багатство. При правильному догляді грошове дерево буде рости круглий рік і давати живці, за допомогою яких можна розмножити рослина. Процес укорінення живців протікає швидко, саме тому толстянка добре підходить для розведення. Крім живцювання, розмножити рослину можна і листової платівкою.
Вам знадобиться
  • - живці або листочок;
  • - грунт;
  • - будь-який препарат для швидкого утворення коренів.
Інструкція
1
Розмноження черенкаміВнімательно огляньте свою толстянку на наявність відростків. Важливо, щоб рослина була доросле й досить сформоване. Живці можна відщипувати тільки після того, як вони досягнуть десяти сантиметрів, більш короткі краще не чіпати, а дати їм час зміцніти.
2
Укореняти живці можна відразу у воді або висадкою в грунт. Для більшого ефекту трохи підсушіть наявний відросток, залишивши його на деякий час в тіні. Потім помістіть його в невелику ємність, наполовину заповнену кип'яченою водою. Слідкуйте за тим, щоб на листя не потрапляли прямі сонячні промені. Через два чи три тижні з'являться перші корінці. А це означає, що рослина вже можна посадити в горщик.
3
Для вкорінення в грунті заздалегідь підготуйте грунт, в який ви будете садити відросток. Землю найкраще використовувати змішану з піском, на дні горщика обов'язково повинен бути дренаж. Зробіть невелике заглиблення в грунті, акуратно помістіть відросток і присипте його, але не втрамбовуйте, оскільки земля повинна залишатися трохи пухкої. Чи не заливайте рослину, інакше держак почне загнивати. Поливати рекомендується по мірі висихання земляного кома. У період вкорінення намагайтеся забезпечити толстянка спокій і не переносити її з місця на місце.
4
Розмноження лістьяміЛучше приживаються мляві листя. Саме з цієї причини спочатку залиште листочок на добу в захищеному від сонця місці, а після приступайте до вкорінення. Опустіть листик в пляшечку з водою, стежте за тим, щоб нижня частина занурилася в воду на 0,5 см. Додатково можна додати будь-який препарат, який сприятиме швидкому коренеутворення. Ємність залиште в світлому і теплому місці до появи коріння.
5
Щоб укоренити листик в грунті, прикопайте його нижню частину в землі на невелику глибину. Уважно стежте за станом грунту і не допускайте надлишку вологості, інакше може відбутися загнивання. При бажанні можна зробити невелику тепличку, накривши рослина плівкою або звичайним склянкою. Кілька разів на день відкривайте створений парник, щоб трохи провітрити грунт і рослину.