Як дізнатися, справжній годинник чи ні.

Годинники , як і будь-які інші затребувані речі, часто підробляють. Копії розрізняються від найдешевших до високоточних. Причому створення останніх вимагає чималих коштів. Але, як стверджують фахівці, немає такої підробки, яку не можливо було б відрізнити від оригіналу. Адже тоді нелегальне виробництво копій дорогих годинників варто було б фантастичних грошей.
Інструкція
1
При покупці елітних годинників із рук шанс наштовхнутися на підробку зростає багаторазово. Щоб хоч якось убезпечити себе в цьому випадку, вимагайте у продавця паспорт або сертифікат вироби з чітким номером, датою і місцем продажу з печаткою. Якщо він відсутній, не купуйте їх.
2
Подивіться вид купується моделі годин на офіційному сайті компанії або в фірмовому магазині. Після цього ретельно звірте всі деталі, особливо дрібні.
3
Зазвичай ознаки дешевих підробок швейцарських годинників видні неозброєним поглядом. Це неакуратно прострочений ремінець зі штучної шкіри, змащені і нерівні написи, накладена як попало фарба, нечіткі штампи друку і багато іншого. Але ж це тільки зовнішня, видима сторона, підробці якій приділяється більше зусиль.
4
Купуючи дорогий годинник в фірмовому магазині, попросіть показати каталог з картинкою обраних вами годин. Потім уважно перегляньте сертифікат на виріб, в якому обов'язково повинні бути вказані всі маркування, присутні на циферблаті.
5
Зверніть увагу і на упаковку. У справжніх дорогих годин вона завжди буде виглядати дуже якісно і багато. А також містити докладні реквізити фірми-виробника.
6
Порівняйте механізм. У деяких копій годин вказаний в документах автоматичний механізм замінюють на кварцовий. В останньому випадку секундна стрілка рухатиметься ривками, тоді як в механічному годиннику вона йде плавно.
7
Якщо ви хочете купити годинник з діамантами, проведіть пальцем по камінню. В справжніх дорогих годинниках вони всі будуть посаджені на однакову глибину. Жоден з них не буде висовуватися або западати.
8
Багато зарекомендували себе фірми ставлять на своїх виробах приховані елементи захисту. У Bregyet це напис на циферблаті, яку можна побачити тільки під певним нахилом; у Rolex - мікроскопічна гравірування у вигляді корони під цифрою 6, помітна тільки під збільшувальним склом і виконана ідеально чіткими лініями. Торгова марка Longines зробила фірмовим знаком серії годин Flagship зображення фрегата на заводний голівці і задньої частини корпусу. А інші моделі цієї ж фірми захищені на голівці логотипом. Звичайно, дізнатися про них можна, тільки потримавши в руках оригінали або знайшовши інформацію в інтернеті з достовірних джерел.
Зверніть увагу
У справжніх годинника фірми Rolex на бічній частині корпусу чітко вигравіруваний серійний номер, а на задній - наклеєна голограма.
Корисна порада
Якщо ви дійсно хочете придбати якісний годинник, не купуйте їх в інтернеті.