Як вибрати дачну ділянку.

Дачні ділянки поблизу мегаполісів завжди користувалися популярністю. Покинути "кам'яні джунглі" у вихідний день мріє практично кожен. А люди пенсійного віку і мами з дітьми намагаються виїхати з міста на все літо. Щоб не помилитися при купівлі земельного наділу, потрібно визначити, для яких цілей він вам потрібен.
Інструкція
1
Перед вибором дачної ділянки подумайте, чи будете ви жити там довго або тільки приїжджати на вихідні. Якщо постійно перебувати за містом не виходить, легко можна заощадити і вибрати ділянка на видаленні сорока-шістдесяти кілометрів, не оснащений центральними комунікаціями. Вартість земельних наділів сильно зростає від близькості до міста, і на більш віддалений, але тієї ж площі, ви витратите на тридцять-шістдесят відсотків менше.
2
Наступне питання, яке потрібно вирішити перед покупкою - площа дачної ділянки. Якщо ви не збираєтеся розбивати сад, город, коштувати басейн, лазню, альтанку, то шести-восьми соток вистачить цілком. Залишиться місце і для дому, і для галявини, на якій гратимуть діти або розміститься мангал для шашликів і лавки.
3
Наявність комунікацій - фактор, що сильно впливає на ціну дачної ділянки. Якщо підведена центральна каналізація, водопровід, світло і газ, надів буде коштувати дорого. Зате ваше перебування там буде цілком комфортним. Але якщо виїжджати на постійне місце проживання за місто не планується, розгляньте варіанти з річним водопроводом або ділянки без газового обладнання.
4
Після того як приблизно вирішите, чого ви хочете, починайте пошук ділянки. Робити це можна самостійно за допомогою сайтів безкоштовних оголошень типу www.slando.ru, www.avito.ru та інших. Вбийте в пошуковику параметри наділу - відстань від міста, наявність комунікацій, споруди, вартість. Сайт видасть вам список відповідних під опис оголошень. Здзвонитеся з продавцем і призначте час зустрічі, щоб подивитися ділянка .
5
Перевірте наявність необхідних документів. Основні - це свідоцтва про власність на будинок і землю і кадастровий план ділянки. Крім того, якщо на ділянці є будинок, а в будинку газ і світло, потрібні копії фінансово-особового рахунку та квитанції. Так ви переконаєтеся, що заборгованостей немає.
6
Якщо шукати самостійно ділянка часу немає, зверніться в агентство нерухомості. Його співробітники підберуть вам величезне число варіантів, що відповідають вашим вимогам. Вони ж гарантують законність угоди, перевіривши необхідні документи власника. Однак послуги ріелторів доведеться оплатити. Зазвичай їх гонорар становить вісім-десять відсотків від суми угоди.
В радянські часи це були жадані «6 соток», в перебудову - ділянка під картоплю, а сьогодні молодь мріє про затишний будиночок біля моря. Втім, підійде і невеликий ділянка , якщо безкоштовно! Отримати в безоплатне користування шматочок землі в століття «наживи» можна, але це зажадає від вас терпіння і наполегливості.
Інструкція
1
У префектурі кожного московського району є фахівець, який займається виділенням садових ділянок. Якщо ви або ваші родичі мають пільги, то ділянка можна отримати, написавши заяву і дочекавшись своєї черги. До групи пільговиків входять ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди, багатодітні сім'ї. Спробувати звернутися в Управу можна і в тому випадку, якщо у вас немає пільг, але є надія. Можливо, вас поставлять в чергу. Ділянки дають далеко від міста (100 - 150 км), але в районах з гарною екологією.
2
Якщо раніше «6 соток» виділяли повністю безкоштовно, то зараз садівникам доводиться розщедрюватися: підготовка і отримання правовстановлюючих документів коштує 15-30 тисяч рублів. Крім того, вам доведеться платити за будівництво доріг всередині ділянки, огорожі, водозабори, протипожежні водойми, проведення електрики. Починаючому дачникові доведеться викладати по 5-10 тисяч рублів на місяць протягом року. Але після закінчення трьох років землю можна буде оформити у власність.
3
У Москві в 2011 році офіційно зареєстровано близько 40 тисяч пільговиків. Чергу триває кілька років. У випадку якщо ви або ваші родичі прописані в сільській місцевості, ви можете отримати безкоштовно ділянка землі під будівництво будинку. Для цього в місцевій адміністрації вам необхідно написати відповідну заяву. До нього прикладається довідка про те, що ви потребуєте землі. Цей папір також отримують в адміністрації району.
4
Ну а якщо ви категорично проти бюрократії та черг, то можете купити ділянка в сусідній області за зовсім невеликі гроші. Наприклад, добротний будинок в селі в Калузькій області з ділянкою 30 соток можна купити всього за 40 тисяч рублів. Деякі знаходять і дешевше. Відстань від Москви немаленьке, але якщо ви любите довго відпочивати на природі, не можете жити без полювання та риболовлі - це ваш варіант.