Як зробити кулю з сірників.

Сірники - це один з найпростіших і доступних матеріалів для творчості. З них можна зробити багато цікавих виробів. Щоб створити своїми руками кулю , освойте запропоновану інструкцію.
Вам знадобиться
  • - сірники газові;
  • - кусачки або ножиці;
  • - картон;
  • - циркуль.
Інструкція
1
Спочатку потрібно викласти звичайний короб. Покладіть два сірники поруч, паралельно один одному, щоб між ними була відстань трохи менше, ніж довжина матеріалу. Зверху зробіть настил з десяти сірників. Крайні повинні лежати рівно і утворювати квадрат з сірниками, які лежать нижче.
2
Покладіть другий шар з десяти сірників перпендикулярно першому. Побудуйте колодязь з дев'яти рядів. Постарайтеся зробити його рівним. Головки паличок колодязя накладайте по колу. Акуратно складіть зверху на основу настил з десяти сірників. Напрямок матеріалу верхнього шару зробіть протилежним нижнього. Зверху побудуйте ще один настил з восьми сірників.
3
Щоб кулю мав рівні грані, намалюйте на картоні окружність, соответсвующую його діаметру, приблизно 6 см. Якщо ви правильно підібрали розмір кола, то кубик з сірників повинен вільно проходити в вирізану окружність.
4
Почніть вибудовування сторін кулю а. Для цього потрібно по діагоналі будь строни кубика вставити сірники так, щоб вийшла дуга. Вставляються сірники повинні бути обламаними, щоб вони не заважали при побудові матеріалу з протилежного боку. Правильність отриманого півкола порівняйте за допомогою вирізаної окружності.
5
Сформуйте другу дугу з іншої діагоналі цього ж боку. Коли перехресні півкола будуть зроблені, приступите до повного заповнення всієї сторони. Таким же чином побудуйте інші поверхні кулю а. Врахуйте, що з додаванням нових сторін стійкість падлюка знижуватиметься. Рівність кулю а можна створити за допомогою обрізаних сірників.