Як побудувати купольний будинок.

Купольні будинку набирають популярність у всьому світі. Переваги обтічних конструкцій очевидні: міцність, економічність, екологічність. Сферичні форми дозволяють рівномірно розподіляти світло, потоки теплого повітря в приміщенні. Купольні будинку стійкі до впливу зовнішніх природних факторів, в тому числі землетрусів.
Вам знадобиться
 • - пінобетон або керамзитові блоки;
 • - цемент;
 • - дерев'яні балки;
 • - дерев'яні дошки;
 • - OSB -плити;
 • - базальтова вата;
 • - вікна, двері, перила;
 • - бітумна черепиця;
 • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Побудувати купольний будинок своїми руками цілком можливо, тому почніть з підготовки проекту. Ретельно розрахуйте всі розміри щоб уникнути подальших помилок. Спроектуйте конструкцію з урахуванням усіх комунікацій.
2
Після затвердження проекту купольного будинку , зведіть міцний фундамент відповідної форми. Для закладки підстави використовуйте сучасні матеріали: пінобетон або керамзитові блоки. Обов'язково армують конструкцію залізними стяжками.
3
У процесі зведення фундаменту прокладете необхідні комунікації. Для додання фундаменту додаткової міцності залийте коробку цементом. Дочекайтеся повного схоплювання підстави, перш ніж на ньому побудувати купольний будинок.
4
Від центру фундаменту встановіть дерев'яні лаги. По краю кола закріпіть радіусну «спідницю», до якої згодом буде кріпитися купол.
5
Купол будинку можна побудувати двома способами. Використовуйте С-образні балки для установки ребер майбутніх стін. Закріпіть їх між собою за допомогою клепки. У цьому випадку може знадобитися додаткова центральна опора для даху, зібрана з коротких балок.
6
Другий спосіб будівництва - відтворення геодезичного купола. Зберіть його з відрізків прямого бруса різної довжини. З'єднайте деталі між собою за допомогою конекторів. Така конструкція не вимагає додаткової опори.
7
Після будівництва каркаса купольного будинку приступите до обшивання стін і підлоги зсередини дерев'яними дошками. Розмітьте вікна та двері. Утепліть підлогу і настелите його.
8
Зовні між балками помістіть базальтову вату. Обшийте купольний будинок OSB-плитами. Покрийте купол антибактеріальним і водовідштовхувальним розчином. Обшийте готовий купол бітумною черепицею.
9
Всередині закінчите будівельні та оздоблювальні роботи. Якщо за проектом задуманий другий поверх, зробіть підлогу, встановіть сходи. Вставте вікна, навісьте двері, оформіть веранду поручнями і ганком.
Звести купол не так вже й просто, як здається на перший погляд, і зазвичай проектування і зведення даного виду даху здійснюється професійними архітекторами, дизайнерами і будівельниками, вимагає багато вкладень і трудовитрат. Але що ж робити, коли так хочеться мати купол ьное будову, але при цьому немає великих грошових запасів? Все можливо, ви завжди можете спроектувати і звести купол самостійно, заощадивши на роботі фахівців.
Вам знадобиться
 • - монтажна стрічка,
 • - болти і гайки різних розмірів,
 • - саморізи,
 • - електролобзик і металеві або дерев'яні дошки в необмеженій кількості.
Інструкція
1
Зверніть увагу: чим більше у вас матеріалу, тим більше вийде купол . Для дощок, які будуть гранями купол а, можна розібрати старий забор.Подготовьте грані купол а. Так для триметрового споруди необхідно підготувати два типи граней в кількості 35 штук довгих по 88 сантиметрів і 30 коротких по 77 сантиметрів.
2
Зробіть з одного боку кожної з граней спіл під кутом приблизно 45 градусів. Такий спіл дозволить просто і швидко збирати конструкцію, зручно закручуючи гайки на болти.
3
Пригвинтите саморізами, використовуючи монтажну стрічку (2,5 см) на кожну сторону межі частини одноболтлвого коннектора.
4
Помітьте за допомогою фарби або маркера все довгі або всі короткі грані, щоб не помилитися при зборі. Візьміть схему простого купол а другий частоти, тобто дворівневого.
5
Додайте по колу відповідної площі свої малі грані, з'єднуючи їх між собою так, щоб у підсумку на землі вийшов круг.
6
Приставляють по дві великі грані у вигляді трикутника, закріплюючи їх до основи з малих граней і між собою вгорі. Проробіть такі трикутні фігури по всьому колу.
7
З'єднайте вийшла конструкцію наступним колом, тобто розмістіть між кожним з верхніх кутів трикутника ще по одній малій грані, у результаті вийде з'єднувальний коло, трохи вже попереднього.
8
Повторіть всі дії знову, трохи нагинаючи при з'єднанні великі грані всередину. При такому розкладі наступний рівень у вас буде вже досить звужений і утворює вгорі з'єднувальний трикутник, який також слід зробити з малих граней.
9
Купол готовий. Його можна накрити плівкою у випадку, якщо він буде використаний як теплиці, або пустити по ньому в'юнкі рослини при обліку, що купол буде служити альтанкою для укриття в літній час від сонячних палючих променів.
Зверніть увагу
Купола є одним з найкрасивіших конструкцій, які використовуються при зведенні будинків, храмів, церков і навіть теплиць. Такий вид даху досить надійний, унікальний і викликає великий інтерес у багатьох будівельників. Зводите купольні конструціі на обмежених площах, це допоможе візуально розширити простір.