Як збільшити дальність світла фар. Як відрегулювати фари.

Сучасні автомобілі комплектуються якісною світлотехнікою, яка забезпечує гарний огляд, а значить, безпечний рух в темний час доби. Але якщо автомобіль старий, дальність освітлення дорожнього полотна штатними фарами може виявитися недостатньою. Ряд заходів щодо збільшення дальності світла фар допоможуть виправити ситуацію.
Вам знадобиться
  • - інструкція з експлуатації автомобіля
  • - полірувальна машинка
  • - абразивний матеріал на тканій основі з поролоновою підкладкою Abralon (зернистістю 600, 1000, 2000 4000)
  • - поліроль для доведення Polish-2000
  • М'яка ганчірочка і малярський скотч
Інструкція
1
Найбільш ймовірна причина зниження дальності світла фар полягає в їх неправильному регулюванні. Налаштувати фари можна в самостійно або звернувшись в автомайстерню, де їх налаштують за допомогою спеціальних оптичних приладів. Для самостійного налаштування необхідно припаркувати повністю заправлений і споряджений автомобіль на рівному майданчику. Додайте екран розміром розміром два на один метр на відстані п'яти метрів від переднього бампера, перпендикулярно поздовжньої осі машини. Проведіть на екрані горизонтальну лінію на висоті середини фар автомобіля. Другу лінію проведіть нижче на 75 сантиметрів. Послідовно, спочатку для лівої фари (права відключена або закрита), а потім для правої (ліва не світить) налаштуйте світловий пучок. Розташування регулювальних гвинтів описано в інструкції з експлуатації автомобіля.
2
При експлуатації автомобіля фари постійно піддаються ударам дрібних каменів і піску, в результаті чого на них з'являються подряпини і відколи. Потім в ці дефекти потрапляє бруд, вимити яку неможливо. Скло «мутніє», яскравість світла падає. Для того щоб повернути колишню прозорість його необхідно замінити або відполірувати. Зробити це можна в домашніх умовах самостійно, або в автосервісі. Перший шлях кращий, якщо Світлорозсіювачі виконаний з плексигласу. Полірування скляного ліхтаря краще довірити професіоналам, оскільки без спеціального інструменту і полірувального матеріалу це тривалий і трудомісткий процес, а результат може виявитися незадовільним.
3
Ретельно отмойте фару. Перед поліруванням зніміть або заклейте малярським скотчем решітку радіатора, бампер і капот навколо фари. Навіть якщо працювати дуже акуратно, великий ризик подряпати кузовні деталі. Можна зняти фари, і працювати з ними окремо, але в такому випадку необхідно їх надійно зафіксувати. Послідовно обробіть фару шліфувальними кругами із зернистістю 600, 1000, 2000, 4000. Перед обробкою змочіть їх водою. Кожен етап повинен зайняти дві-три хвилини. Не допускайте перегрівання поверхні скла. Значне підвищення температури призведе до його необоротного помутніння. Далі промийте фару водою, нанесіть поліроль для доведення і втирайте її круговими рухами до досягнення дзеркального блиску. Це повинно зайняти не більше 15 хвилин. В результаті поверхня фари буде відновлена до заводського стану, а яскравість світла зросте на 40% і більше.
4
Встановіть додаткові фари. Згідно вимогам ГОСТ 8769-75 вони повинні бути встановлені не вище основних, але на відстані не менше 250 мм від дорожнього полотна. Налаштування додаткових фар виконується так само, як і основних. Перед покупкою переконаєтеся в тому, що потужності генератора вистачить для постійної роботи додаткового навантаження.
Зверніть увагу
Самостійна установка так званих "ксенонових" ламп замість звичайних заборонена правилами дорожнього руху.