Як обробляти вокал.

Обробка вокалу - майже завершальна стадія роботи над треком. В цей момент з партії прибирають шуми і призвуки, вирівнюють гучність, додають ефекти. Професійні звукорежисери не порушують порядок дій в обробці голосу.
Інструкція
1
Видалення шумів і зайвих призвуків - перший етап обробки. Професіонали давно сходяться на думці, що простіше чисто записати голос, ніж вичистити його потім, але таке трапляється вкрай рідко. Тому запасіться спеціальними програмами-шумоподвателямі.Для роботи з будь-яким «денойзером» виділіть на треку з голосом ділянку з тишею. Оскільки тиші там немає, а є фон, шум, по ньому ви навчите програму, що потрібно прибрати з решти ділянок голоси. Натисніть кнопку "Learn". Через кілька секунд закінчите сканування шуму повторним натисканням кнопкі.Уберіте виділення і за допомогою повзунків "Reduction" і "Threshold" приберіть призвуки.
2
Зробіть еквалізацію голоси засобами звукового редактора. Такий напевно знайдеться в одному з меню. Є загальні принципи, при обліку яких вокал звучатиме хорошо.Діапазон повинен бути від 60 до 1000 Герц. Вище і нижче всі частоти вирежьте.Обратіте увагу на частоти 2 кілогерцах. Відрегулюйте їх, щоб виявити всі фарби тембру.
3
Компресія, або вирівнювання гучності, необхідно, щоб вокал виділявся на фоні інструментального супроводу. Чутливість повинна бути 20 ДБ, атака м'яка (0-0.1 мс.), Загасання 80-100 мс. Ступінь 4: 1.
4
Відредагуйте тональні помилки вокаліста, простіше кажучи, фальш. Застосовуючи різні «пресети» програм-випрямлячів, міняйте висоту нот за своїм розсудом і необхідності. Врахуйте, що голос придбає неприродне звучання.
5
Додайте ефекти з плагінів: відлуння, реверберацію, інше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=K86qFQWL8W4