Як написати рекламу.

Будь рекламний матеріал служить головної мети бізнесу - домогтися лояльності свого споживача. Від потенційних клієнтів потрібно вчинити певні дії: купити товар, скористатися послугою, віддати перевагу конкретної компанії. Хороший «продає» текст приваблює читача, переконує його в необхідності покупки і обіцяє допомогу. Написати працюючу рекламу - це ціле мистецтво.
Інструкція
1
Складіть план рекламного тексту. Для цього ви повинні чітко уявляти цільову аудиторію і її потреби. Так, ваше завдання - продати якийсь продукт: 1) Позначте конкретну проблему (тісний кухня, зайва вага, невдачі в родині) .2) Запропонуйте реальне вирішення (вбудована техніка, фітнес-центр, консультація сімейного психолога) .3) Розкажіть про переваги вашого товару (послуги). Люди повинні прочитати про те, до чого вони дійсно прагнуть - ви лише допомагаєте їм цього досягти.
2
Продумайте заголовок. Маркетингові дослідження показують, що гарна назва більше ніж на 70% визначає ефективність реклами. Воно повинно відображати суть комерційної пропозиції, прикувати увагу потенційних споживачів. Знайдіть новинний привід; задайте інтригуюче питання; приведіть переконливі доводи («100 причин для покупки»). Який би прийом написання рекламного заголовка ви не вибрали, дотримуйте головний принцип - він повинен нагадати про приховані потреби людей і обіцяти їм допомогу.
3
Заінтригує, приманити покупців. Багато роблять покупки під впливом емоцій - і ваше оповідання теж повинно бути емоційним, енергійним. Придумайте захоплюючу історію, оригінальний сюжет. Ви повинні бути впевнені в якості та унікальності продукту, повні ентузіазму його купити і хочете поділитися своїм настроєм. Ведіть прямий діалог з читачем, використовуйте особисті займенники.
4
Підбирайте барвисті образи. Споживачі реклами повинні намалювати в своїй уяві яскраву картинку, увійти в роль і відчути реальну користь від вашого продукту. Вводите в текст слова з позитивною семантикою: «ексклюзивний», «революційний», «неймовірний» і подібні. Особливе вміння рекламіста - володіння діалогом в контексті продає тексту (розмова з постійним покупцем, експертом, потенційним клієнтом).
5
Напишіть простий, наочний текст. Щоб уникнути монотонності розповіді, робіть короткі абзаци; використовуйте рамки і маркери; «Грайте» рукописним і різнобарвним шрифтом. Уявіть, що ви розмовляєте з покупцем за прилавком магазина - чітко, просто, без подвійного тлумачення і недоречних жартів. Позитивні відгуки фахівців укладіть в лапки - це «пожвавить» рекламу , зробить її більш переконливою.
6
Не обмежуйтеся емоціями - будьте конкретними. Від вашої реклами читачі чекають подробиць, максимуму інформації про рішення їх проблеми. Грамотно опишіть переваги продукту, всі можливі деталі, вкажіть ціни, терміни, вік покупців і т.п. У бізнесі дрібниць не буває - можливо, саме дизайн кнопки пилососа або чашка безкоштовного кави в перукарні стануть основним критерієм вибору.
7
Забезпечте потенційних клієнтів солідними гарантіями до всіх своїх товарів або послуг. Читачі повинні довіритися вам і знати, що не нічим не ризикують (сучасні матеріали, сертифікація, номер ліцензії, сервісне обслуговування). При бажанні вони можуть зробити «задній хід» (повернути або обміняти товар, відмовитися від послуги протягом певного часу). Важливі слова в успішній рекламі - «економія», «безкоштовно», «розпродаж», «бонуси», «знижки», «подарунки». Знайдіть обопільно вигідні умови для постачальника і продавця.
8
Вкажіть всі координати торгової компанії (телефон, телефакс, електронну пошту, сайт, адреса). При необхідності надрукуйте бланк замовлення і забезпечте швидку доставку товару додому. Щоб отримати швидкий відгук потенційного клієнта, ваше завдання - максимально спростити його доступ до жаданого продукту.
9
Відкладіть готовий текст в сторону і вивчіть його через день - але вже не як письменник, а як потенційний споживач. Захотілося вам зробити покупку? Прочитайте рекламу дитині років 12-ти - чи все він зрозумів? Дайте її кільком людям з певною проблемою (болі в хребті, лупа, незручна квартира). Зацікавилися вони вашою пропозицією (послуги невролога, новий шампунь, проектна організація)? Тільки переконавшись в ефективності реклами, ви можете вважати свою працю закінченим.