Як навчити дитину швидко одягатися.

Коли в родині дитина, життя повне турбот і суєти. Важливо не запізнитися в сад, до лікаря, в школу, на роботу, прийти вчасно на зустріч. І не останнє значення має те, наскільки дитина добре вміє самостійно справлятися з деякими з своїх обов'язків. Навчити дитини швидко одягати себе набагато легше, ніж здається, а користь і заощаджений час від результату таких уроків - найкраща нагорода для батьків.
Інструкція
1
Якщо ви хочете навчити дитини швидко одягатися, перш за все заздалегідь приготуйте для нього чисті, вигладжені речі, які йому належить одягнути. Складіть їх з вечора у зручний і легкодоступний для дитини місце. Не забудьте і про верхній одяг, адже якщо перед виходом ви виявите пляма на куртці, про який забули з попередньою прогулянки, швидкість одягання точно не збільшиться від того, що ви помчите його застіривать.
2
Спробуйте не тиснути на дитини і не використовувати в його адресу зауваження: «не так», «ти робиш неправильно», «так де ти бачив, щоб так одягалися», «ти забув одягнути, застебнути, зав'язати »,« давай швидше, що ти як черепаха »і т.д. Краще похваліть його і запропонуйте свою допомогу там, де вона дійсно необхідна. Адже навряд чи дитина захворіє від обмороження верхніх дихальних шляхів, якщо пропустить гудзик. І навряд чи його заарештують на вулиці, якщо шапка буде надіта задом наперед. А ось заохочення і похвала тільки підсилять його впевненість в собі і прискорять процес. Зрештою, огріх завжди можна непомітно поправити в ліфті або транспорті.
3
Щоб навчити дитини швидко одягатися, варто спробувати відгородити його від усіх поганих асоціацій, які можуть бути пов'язані з цим нелегким процесом. Спробуйте на початковому етапі замінити водолазку, яку так важко натягнути через голову, кофтою на ґудзиках і шарфом, а чоботи на блискавці і шнурках - черевичками на липучках. Поспостерігайте за дитиною, можливо, якась одяг важко піддається йому. Спробуйте спочатку прибрати все, що викликає у нього труднощі в одяганні і погані емоції, і лише з часом поступово повертайте «нелегкі» речі в повсякденне життя.
4
Ви можете провести вдягання в ігровій формі. Поставте дитячі пісочний годинник і придумайте винагороду за те, що дитина вклався в строк. Або влаштуйте естафету і одягайтеся з дитиною наввипередки. Тільки врахуйте, що той час, за яке одягаєтеся ви, ніяк не може бути дорівнює тому часу, за який одягнеться дитина. Якщо пісочний годинник будуть розраховані на одну хвилину, або ви одягнетеся раніше, дитина не тільки не впорається із завданням, але ще і дуже засмутиться. В крайньому випадку, відправте дитини одягатися трохи раніше.
5
Вмотивуйте дитини . Пояснюйте, що якщо ви зараз поспішіть, то у вас залишиться більше часу для вечірньої гри, що ви встигнете на найчарівніший автобус, що сніданок в саду буде смачнішою, якщо ви прийдете раніше. Говоріть, як ви їм пишаєтеся, який він став дорослий, самостійний, як вам приємно, що він вже вміє так добре одягатися сам. Зберігайте спокій і будьте терплячі. Багато речей виявляються набагато простіше, ніж здаються.
Корисна порада
Спробуйте під час одягання прибрати з поля зору дитини всі речі, які можуть його отвлечь.Не відволікайте його питаннями про те, чи все він взяв для школи.Не давайте ніяких важливих завдань в процесі одягання. Дитина може забути не тільки про них, а й про те, що не надів шкарпетки під чоботи.