Як виглядає зимовий ліс.

Шкільні екскурсії в ліс допомагають виховувати в дітях любов і дбайливе ставлення до природи, вчать їх бачити прекрасне навколо. Такі прогулянки активізують пізнавальний інтерес учнів, розширюють кругозір дітей.
Запропонуйте дітям поспостерігати за рослинністю і зимуючими птахами. Як відрізняються дерева влітку і взимку? Чому птахи відлітають на південь? Пробудити в учнів інтерес, ставлячи їм питання про пріроде.Дайте школярам завдання розглянути зовнішній вигляд зимового ліс а й висловити своє враження після екскурсії. Нехай кожен вибере той вид опису, який йому більше до душі: малюнок, твір, саморобка, стіхі.Ізмерьте разом з хлопцями товщину снігового покриву. Встановіть заготовлені заздалегідь годівниці для птахів. Проведіть спостереження за птахами, розгляньте їх сліди на снегу.Когда ви будете підходити до ліс у, запропонуйте школярам подивитися на ліс здалеку. На що він схожий, з чим його можна порівняти? Увійдіть по протоптаними стежками в ліс , перевірте раніше встановлені годівниці, підкладіть в них корм.Дайте завдання хлопцям скласти графік регулярних «чергувань» по ліс у. В обов'язки чергового буде входити перевірка годівниць і додавання в них їжі для птахів. Це завдання допоможе розвинути в дітях колективізм, прагнення допомагати природі і почуття відповідальності за навколишній мір.С наближенням весни можна спостерігати не тільки за зимовим ліс ом, а й за річкою. Рух крижин по водній поверхні викличе в дітях природний інтерес. Розкажіть учням про правила безпеки при переправі через річку в зимовий період, поясніть, що зі сходженням льодів цього робити ні в якому разі нельзя.После екскурсії познайомте учнів з творчістю художників, поетів і письменників, що зображали красу зимового ліс а. Організуйте дружне чаювання під музику Вівальді «Пори року. Зима ». Можна також послухати Чайковського: з циклу «Пори року» грудня відповідають «Святки», січня - «У камелька», лютого - «Карнавал». Подумайте разом з хлопцями, які образи народжує ця музика, і чому.
Набутий ліс може використовуватися для будь-яких цілей, від прогулянок з друзями та побудови власного котеджу до налагодження виробництва і використання ліс них ресурсів. Перед покупкою ліс а важливо знати різницю між ліс -ними і не ліс -ними територіями, оскільки на око їх розрізнити практично неможливо. Лісові землі - землі, які покриті ліс ної рослинністю або призначені для її відновлення (гару, вирубки, пустирі та ін.).
Інструкція
1
Перед придбанням у ліс ном фонді необхідно дізнатися: записана дана територія в реєстр ліс ного фонду та чи є дана земля ліс ної. Якщо обраний ділянка не перебуває у ліс ном фонді, то цю ділянку можна буде оформити як власність і придбати. Якщо ж територія є власністю держави, то роздобути цей ліс практично неможливо.
2
Якщо ліс приписаний до фонду, то він не підлягає продажу. У кращому випадку його можна буде взяти в оренду, яка дозволяє користуватися даною територією від року до 50 років, а в деяких випадках і до 100 років.
3
Можна спробувати перевести землі в іншу категорію, а потім їх придбати, але для цього потрібно представити вагомі підстави, які стосуються забезпечення потреб с/г, оборони, енергетики і т.п. Переклад проводиться дуже рідко, тому єдиний вихід для приватної особи - оренда.
4
Для оренди слід взяти участь в аукціон-конкурсі, про який можна дізнатися за 60 днів до його проведення. Щоб взяти участь, потрібно направити заявку організаторові, яка містить необхідні відомості. До неї додаються документи, що підтверджують внесення відповідного завдатку. Аукціон виграє учасник, що пропонує найбільш високу ставку оренди, а якщо рівні кілька ставок в даному співвідношенні, то виграє той, хто подав заявку раніше за інших.
5
Далі укладається договір оренди, по закінченню якого доведеться заново брати участь в аукціоні.
Зверніть увагу
Орендар зобов'язаний стежити за станом лісу, прибирати сміття і лікувати дерева. На орендованих ділянках можна будувати капітальні споруди, які не відповідають цільовим призначенням ділянки.
Корисна порада
Найбільше охороняється державою ліс, який належить до першої категорії і складається з хвойних порід дерев. До другої категорії відносяться листяні породи.