Як навчитися цікаво спілкуватися. Як розповідати цікаво.

Людина - істота соціальна. Крім потреб у їжі і теплі, він відчуває потребу в спілкуванні. Ваші комунікативні успіхи залежать від вас самих. Ораторами не народжуються: тільки постійна практика може зробити вас цікавим співрозмовником.
Інструкція
1
Навчитися виражати думки логічно і послідовно вам допоможе письмова мова. Заведіть щоденник і викладайте в ньому свої враження від побаченого навколо. Детально описувати повсякденні події. Такий щоденник можна вести в електронному вигляді.
2
Щоб стати цікавим співрозмовником, розширюйте свій кругозір. Подорожуйте, читайте книги, відвідуйте театри, виставки, музеї. Знайомтеся з різними людьми, цікавтеся їхнім життям, захопленнями.
3
Вивчайте напам'ять вірші. Читайте їх вголос, виразно. Це розвине у вас почуття прекрасного, розширить кругозір і допоможе поліпшити пам'ять. Також корисно вчити скоромовки, прислів'я. Вашим друзям можуть бути цікаві анекдоти та цитати відомих людей.
4
Репетируйте свою промову. Встаньте перед дзеркалом, включите запис і ведіть монолог. Можете розповідати ті ж анекдоти або цікаві історії з вашого життя. Слідкуйте за жестикуляцією і мімікою. Намагайтеся розповідати про те, що буде цікаво людям, хто слухає вас. Готуючись до зустрічі любителів риболовлі, навряд чи варто зубрити лекції з опору матеріалів.
5
Приділіть увагу своєму зовнішньому вигляду. Якщо у вашому образі буде щось зухвало «випинати» - наприклад, діряві джинси, відірвані ґудзики - навряд чи вас будуть слухати уважно. Швидше за все, над вами будуть жартувати, хихикати. Тому ви повинні виглядати охайно.
6
Успіхів у спілкуванні досягають ті, хто вміє добре слухати. Не перебивайте опонента, задавайте навідні і уточнюючі питання, навчитеся співпереживати. Показуйте співрозмовнику свою зацікавленість, періодично кивайте і підтакуйте. Але це має виглядати природно, не награно.
7
Навчіться виділяти головне, як в письмових текстах, так і в спонтанній мові людей. Резюмуйте сказане співрозмовником: «Отже, як я зрозумів, основна ваша проблема полягає в тому, що ...». Цей прийом зробить вас незамінним слухачем, покаже оповідачеві, що ви уважно слухали його промову.