Як увійти в колектив.

Зміна роботи і знайомство з новим колективом - завжди стресова ситуація, навіть якщо нове місце вам подобається більше, ніж попереднє. Ви передчуваєте, що в перший час станете предметом пильної уваги, як з боку керівництва, так і з боку колег. Цей інтерес природний, тому вам необхідно якомога швидше стати для них «своїм», щоб почати працювати в звичайному, штатному режимі.
Інструкція
1
Швидше за все, вас представить нового колективу керівник або співробітник відділу кадрів. Але навіть якщо вам доведеться зробити це самостійно, не тушуйтесь - назвіть своє прізвище, ім'я та по батькові, посада, яку ви відтепер будете займати. Краще в короткій формі дати про себе необхідну інформацію, яка, напевно, буде цікава колегам: отримане вами освіту, досвід роботи, посада, яку ви займали, сімейний стан, бути може - кількість дітей. Цього цілком достатньо - ви продемонструєте відкритість і розташуйте до себе колектив.
2
Не переживайте, якщо не відразу запам'ятайте, як кого звуть - це цілком простимо. Відразу уточніть, до кого зі співробітників вашого підрозділу ви можете звернутися за допомогою і консультацією з організаційних питань, які неминуче виникатимуть в перший час.
3
Ознайомтеся з тими голосними або негласними правилами, за якими живе колектив. Про них вам можуть розповісти працівники відділу кадрів або колеги, попросіть їх зробити це. Але й самі уважно спостерігайте, яким чином складаються взаємини в новому для вас колективі: хто є негласним лідером, хто налаштований до вас більш доброзичливо і може допомогти в якнайшвидшій адаптації.
4
Будьте рівні і доброзичливі з усіма, ні в якому разі не вступайте ні в які коаліції і не приймайте участь в обговоренні когось. Припиняйте спроби дізнатися про ваше особисте життя і самі не розповідайте всю свою таємницю. Дотримуйтесь свій особистий простір і не заміряйтеся на чуже. Не слід демонструвати свою ерудицію, де вас про це не просять, і перший час більше слухати, ніж говорити.
5
Не старайтесь сподобатися всім відразу і пам'ятайте, що ваша головне завдання - не зав'язати з усіма приятельські стосунки, а швидко вникнути в роботу і почати її виконувати в повному обсязі. Якщо вам вдасться відразу зарекомендувати себе хорошим працівником, тлумачних та грамотним фахівцем, сподобатися керівництву, то ви швидко станете своєю людиною в новому колективі.
Новий співробітник, влаштувавшись в компанію, відчуває певне почуття тривожності: чи впорається він з обов'язками, чи зможе порозумітися з начальством, чи вийде влитися в новий колектив. Щоб адаптація на робочому місці пройшла швидше, важливо показати свої професійні якості, скласти про себе позитивне враження і викликати довіру в оточуючих людей.
Інструкція
1
Вирушаючи в перший день на роботу, пам'ятайте - у кожної компанії свої порядки, цінності і традиції. Вам як новачкові необхідно їх дізнатися, запам'ятати і слідувати на практиці. Якщо на підприємстві існує дрес-код, не нехтуйте правилами і не приходите на роботу в джинсах, адже першим, на що звернуть колеги увагу, буде ваш зовнішній вигляд.
2
Пам'ятайте про пунктуальність. Буде добре, якщо в перший робочий день ви прийдете на 10-15 хвилин раніше. Запізнення нікого не прикрашають, а для нового співробітника вони взагалі подвійно небезпечніше. На випробувальному терміні до вас будуть придивлятися особливо уважно, а всі промахи будуть неодмінно помічатися.
3
Придивляйтеся кілька днів до нового колективу, помічаючи всі нюанси. Подивіться, які якості є важливими для роботи в команді, як ваші колеги спілкуються з начальником і між собою.
4
У перший робочий день ви, швидше за все, будете знайомитися з великою кількістю людей. Приготуйте заздалегідь блокнот і записуйте ім'я, прізвище і посаду кожного співробітника, роблячи необхідні позначки. Намагайтеся робити записи непомітно, інакше співробітники можуть подумати, що ви збираєте особисту інформацію.
5
В колективі виберіть людину, яка користується симпатією і повагою колег. Якщо вам вдасться з ним зблизитися, адаптація пройде швидше, а ви завжди зможете отримати допомогу в складних ситуаціях.
6
Покажіть, що ви доброзичливий і комунікабельна людина. Частіше посміхайтеся, пропонуйте свою допомогу, але при цьому не нав'язуйтеся. Уникайте різких висловлювань і підвищених інтонацій. У перший час намагайтеся вести розмови, що стосуються тільки робочого процесу, а у всіх обговореннях займайте нейтральну позицію.
7
Якщо ви прийшли в компанію на керівну посаду, не спишіть роздавати накази і розпорядження. Вивчіть спочатку діючі правила і порядки і тільки коли займете міцну і впевнену позицію, вносите свої корективи.