Як вибрати DVD-болванку. скільки можна записати mp3 на болванку.

Чисті DVD-диски, або болванки, використовуються для запису на них відеофайлів з допомогою комп'ютера. Від правильного вибору таких носіїв залежить якість відтворення знаходиться на них інформації.
Інструкція
1
При виборі DVD-диска визначитеся, якого саме обсягу носій вам потрібен. Це залежить від того, що ви збираєтеся записувати на болванку . Найпоширенішими є DVD-диски об'ємом 4,7 гігабайта (4,7 Gb). Існують також болванки цього ж формату, але на 8,5 Gb, їх називають двошаровими. Ще одним типом є mini-DVD. Кількість уміщається на них інформації одно 1.4 Gb (1400 Mb). DVD-диски поділяються ще на «+» і «-». Вони практично нічим не відрізняються, сучасні приводи і читають, і записують і ті, й інші.
2
Вибирайте різновид DVD-дисків в залежності від того, скільки разів ви збираєтеся здійснювати запис на дану болванку . Диски, на які можна записати файли тільки один раз, називаються DVD-R, ті, інформацію на яких можна стерти і записати заново - DVD-RW. Але й RW-носії перезаписувати годі й нескінченну кількість разів. Практичний досвід показує, що при акуратному поводженні з диском він здатний прослужити досить довго, і ви зможете перезаписувати файли до 50 разів.
3
Враховуйте, що будь-який чистий диск має ще й таку характеристику, як швидкість запису. Чим вона вища, тим швидше буде здійснюватися запис даних на носій. DVD-R - диски мають швидкісний діапазон - від 2х до 16х, болванки DVD-RW - від 2х до 8х. При виборі диска по даному параметру враховуйте робочі характеристики свого приводу.
4
Звертайте увагу на упаковку. Диск може продаватися в окремій коробці або ж кілька штук болванок перебуватимуть на шпинделі, в так званій тубі. На шпинделі буває по 10, 25, 50 або 100 штук. Чим більше дисків знаходиться в упаковці, тим дешевше обійдеться вам кожен диск.
5
Оцініть покриття дисків. Воно буває звичайним, на такому ви зможете тільки лише за допомогою маркера робити написи, буває Printable - зовнішню сторону таких дисків можна прикрасити малюнком за допомогою принтера, який має функцію друку на дисках. Також покриття DVD-болванок може бути Lightscribe - на них можна нанести малюнок безпосередньо за допомогою приводу, на якому здійснюється запис на цей диск. Є й поліпшене покриття Hardcoated, наносимое з записуваної боку диска. Дане покриття захищає диск від пилу і подряпин, що дозволяє йому служити вам в 10 разів довше звичайного.
Вибір диска для запису необхідної інформації - одна з найпоширеніших проблем більшості користувачів комп'ютера. Диски розрізняються форматом, об'ємом, швидкістю запису і навіть упаковкою.
Інструкція
1
Визначте, який формат диска краще підійде для збереження обраної інформації. Всі диски діляться на CD і DVD. Це не означає, що на DVD-диски можна записувати тільки фільми - там можуть бути музичні або фото-файли. Просто CD-диск може вмістити до 800 Мб даних, а DVD-диск - до 8,5 Гб, але відтворювати DVD-диск можна тільки на спеціальному DVD-плеєрі, а CD читаються плеєром будь-якого формату. Існують також міні-диски. Вони теж поділяються на міні-CD об'ємом в 210 Мб і міні-DVD об'ємом в 1,4 Гб.
2
Наступним критерієм вибору дисків може служити можливість багаторазового запису. Маркування CD-R і DVD-R говорить про те, що на такий диск можна записати інформацію тільки один раз. Маркування CD-RW і DVD-RW увазі можливість перезаписувати дані до п'ятдесяти разів.
3
Швидкість запису інформації - ще один важливий показник властивостей диска. Природно, що більша швидкість запису здається зручнішою, але слід враховувати, що максимальна швидкість запису кожного пишучого приводу розрізняється залежно від формату самого диска. Так, швидкість CD-R вважається до 52, тобто 7600 Кб/сек, а CD-RW - від 4 до 32. Для DVD-R швидкість запису складе від 2 до 16, а для DVD-RW - від 2 до 8.
4
Різниться і спосіб упаковки дисків. Звичайно, перевагу слід віддавати дискам, упакованим в окремі коробки, оскільки розміщення відразу декількох дисків на тубі призводить до якнайшвидшого їх виходу з ладу.
5
Зверніть також увагу на те, що диски розрізняються за способом нанесення написів. Маркування Printable означає, що можна друкувати зображення принтером на зовнішній стороні диска, а Lightscribe - що ця ж операція може бути виконана в самому приводі. Окремо варто згадати Hardcoated диски зі спеціальним захисним покриттям записуваної поверхні, що дозволяє продовжити життя таких дисків в десять разів.