Вибір собаки: Як зробити правильно.

Вибір собаки - відповідальний захід, адже від вашого рішення залежить, хто буде жити пліч-о-пліч з вами протягом десяти-п'ятнадцяти років. Чи буде ваш друг суворим охоронцем, відданим соратником або улюбленцем, якого обожнюють члени сім'ї? Все залежить від вас.
Інструкція
1
Розмір має значення. Вирішіть, велику чи маленьку собаку ви хочете. Живете ви в невеликій квартирі або маєте свій будинок? Також варто врахувати, хто зазвичай буде гуляти з собакою. Підліток або тендітна жінка може не впоратися з догом або кавказькою вівчаркою.
2
Почитайте про характери порід собак, які вам подобаються. Зазвичай людина вибирає собаку з таким же характером, як і в нього: спокійні й урівноважені беруть незалежних чау-чау; людям, які хочуть піклуватися про когось і отримувати любов у відповідь, підійдуть ретрівери і сеттери; для веселих і активних немає нічого кращого собаки, якій потрібні тривалі прогулянки на свіжому повітрі - це багато мисливські породи.
3
Однак при бажанні собака може допомогти вам виправити недоліки. Якщо ви меланхолійний людина, яка важко сходиться з людьми, заведіть пустотливого тер'єра, який навчить вас радіти життю і змусить спілкуватися з іншими собачниками. Домосід підійдуть такса або далматинець, які будуть виводити його на прогулянки.
4
Деякі породи легко піддаються дресурі, від інших же ви ніколи не досягнете ідеального слухняності. Якщо ви хочете, щоб тварина корилося навіть руху ваших брів, беріть німецьку вівчарку, боксера, лабрадора. Якщо ж вам цікаво завоювати довіру собаки, виростити цікаву, нехай і не завжди слухняну, особистість, зверніть увагу на середньоазіатських вівчарок, шнауцеров.
5
Визначте бажаний підлога вашої майбутньої собаки. Пси найчастіше більш схильні до домінування (втім, дівчатка, схильні вважати себе лідерами, також зустрічаються), але у сук раз на півроку відбувається тічка. Вирішіть, що для вас складе меншу проблему.
6
Отже, ви вирішили, чого хочете, і нарешті прийшли до заводчику. Якщо це ваша перша собака, остерігайтеся брати самого великого і активного цуценя - він явно звик до домінування. Не варто вибирати і самого переляканого і забитого малюка - з ним краще впорається досвідчений собачник. Візьміть ласкавого і активного цуценя, яке не боїться і охоче підходить до вас. Він стане хорошим другом.