Як візуально збільшити кімнату.

Щоб зробити кімнату просторіше, зовсім не обов'язково вирішуватися на крайні заходи і робити перепланування, прибираючи або пересуваючи стіни. Часто достатньо лише розширити приміщення візуально, скориставшись популярними дизайнерськими прийомами.
Інструкція
1
Ретельно вибирайте колірну гамму. Домінуючі відтінки не повинні бути темними або яскравими, насиченими. Віддавайте перевагу світлим тонам - вони візуально збільшують простір. Однак це не означає, що слід використовувати занадто багато білого кольору. Навпаки, краще вибрати бежевий, персиковий, салатовий, ніжно-блакитний, світло-рожевий. Справа в тому, що стерильний білий колір часто асоціюється з операційною, і використовувати його в інтер'єрі в якості основного можуть тільки досвідчені дизайнери.
2
Купуйте компактну багатофункціональну меблі. Масивні столи і дивани візуально зроблять тісну кімнату ще більш маленькою. Спробуйте оформити інтер'єр в стилі мінімалізм, вибираючи функціональну меблі строгих геометричних форм без зайвих прикрас. Так ви не тільки збільшите кімнату візуально, але і зробите її більш комфортною.
3
Позбавтеся від зайвих предметів. Це стосується в першу чергу меблів, наприклад, в тісній спальні не місце громіздкому шафі-купе, тому його краще перемістити в передпокій або вітальню або замінити комодом. Також не слід ставити в тісному приміщенні туалетний столик з пуфом або банкетку, оскільки без подібних речей цілком можна обійтися. Особливу увагу приділіть зберіганню дрібниць: їх краще ховати в шафи й комоди, інакше буде створюватися відчуття безладу, а площа приміщення зорово зменшиться.
4
Забезпечте гарне освітлення. Приглушене світло підходить тим, хто любить камерність, маленькі і затишні кімнатки. Якщо ж ваша мета - візуально збільшити приміщення, використовуйте бра, торшери, люстри і настільні лампи, вдень не закривайте вікна шторами і жалюзі. Завдяки яскравому світлі кімната буде здаватися просторіше. Ефект можна підсилити за допомогою дзеркал. Притому необов'язково купувати їх окремо, достатньо придбати шафа з дзеркальними дверцятами.