Як вишивати квіти.

Вишивка - старовинне мистецтво, відоме з давніх часів, і до цих пір не втрачає актуальності і популярності серед жіночого населення. За допомогою вишивки можна створювати як самостійні живописні полотна, так і прикрашати одяг, предмети інтер'єру, меблі, рушники, скатертини, і багато іншого. Квіткові мотиви відомі у вишивці з давніх часів, і, навчившись вишивати квіти різними способами, ви відкриєте перед собою великий простір для творчості.
Інструкція
1
Для вишивки вам буде потрібно щільна тканина або канва, натягнута на пяльца, вишивальна голка і кольорові нитки муліне.
2
Вишивати квіти можна різноманітними швами - «вперед голку», «назад голку», тамбурним швом, петельним швом, старовинним швом «рококо», навивати на голку, швом «козлик», вузликові швами, переплетеними стібками, французькими вузликами, кораловим швом, ниткою в прикреп, і багатьма іншими. Подібні шви можна використовувати не тільки для вишивки самих квітів, а й для вишивки листя і стебел.
3
Найпростішим швом є шов «вперед голку». Щоб вишити квітка або лист цим швом, введіть голку з ниткою в тканину справа наліво, проколюючи тканину так, щоб шов утворив пунктир. Щоб лінія була пунктирною, а суцільний, дійшовши до кінця пунктиру, повторіть шов у зворотний бік, закривши проміжки. Таким швом зручно обводити контур квітів у вишивці.
4
Шов «назад голку» схожий на шов «вперед голку» з тією лише різницею, що голка завжди проколює тканину позаду нитки, виходячи при цьому на два стібка вперед.
5
Оригінальним і яскравим може вийти квітка, виконаний за допомогою хрестоподібного шва «козлик». Щоб виконати такий шов, вводите голку знизу вгору і ведіть її зліва направо, виконуючи перехрещуються стежки на лицьовій стороні.
6
На виворітного стороні повинні виходити паралельні строчки пунктирних стібків. Ви можете варіювати цей перехресний шов залежно від того, для чого його використовуєте - цей шов можна виконувати нитками різних кольорів, також його можна зробити подвійним або потрійним, поєднуючи відповідні кольори. Якщо зрушувати стібки «козлика» близько один до одного, у вас вийде шов «косичка».
7
Популярним швом для вишивки рослин є шов назад голкою. Однакові рівномірні стібки щільно укладаються один біля одного зліва направо. Стебельчатий шов добре підходить для вишивання стебел і контурів квітів.
8
Також для цих цілей підійде шов «ланцюжок», званий також тамбурним. На виворітній стороні такий шов виглядає як ряд крупної строчки, а на лицьовій - як ланцюжок пов'язаних один з одним повітряних петель. Також петлі можна ізолювати один від одного, прикріплюючи їх окремим стібком до тканини.
9
Дуже часто для вишивки квітів застосовують гладь - старовинну техніку вишивки. У поєднанні з іншими швами гладь виглядає красиво і виразно. Щоб вишити квітка гладдю, спочатку нанесіть на тканину контури, які ви заповните щільними стібками - вертикальними, горизонтальними або косими. Контури ви можете вишити стебельчатим швом або швом «вперед голку».
10
Незвичайним прикрасою будь-якої квітки стане шов «рококо», для виконання якого потрібно вивести нитку на лицьову сторону тканини і зробити стібок «назад голку». На кінчик голки навійте кілька витків нитки потрібного розміру, а потім протягніть голку з ниткою через тканину, утримуючи навивку пальцем. Закріпіть навивку на тканини, проколів тканину поруч з першим проколом, і вивівши голку назовні.