Як в'язати зимові дитячі шапки. дитяче зимове шапочка Як в'язати.

Якщо у вас є малюк, ви знаєте, як швидко він росте. На кожен сезон йому потрібна нова одяг - куртка, брюки, взуття і, звичайно, шапочка. Навчившись в'язати дитячі шапки , ви зможете значно заощадити сімейний бюджет, оскільки для нової речі можна розпускати стару (якщо вона добре збереглася). Ваша дитина завжди буде тепло і оригінально одягнений - для цього озбройтеся гачком або спицями, купите ниток і навчитеся в'язати.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - спиці або гачок;
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили пов'язати шапку гачком, почніть з верхівки. Наберіть ланцюжок з декількох петель і замкніть її в кільце. Далі в'яжіть по колу, розділивши в'язання на 10-12 частин (залежно від товщини ниток) і додаючи в кожній частині по 1 петлі.
2
Перед початком кожного ряду піднімайте в'язання на одну петлю, якщо в'яжете стовпчиками без накиду - на одну повітряну петлю, якщо з накидом - на три петлі. Закінчуйте кожен ряд сполучної петлею.
3
Спочатку додавайте по дві петлі, потім по одній. Як тільки кружок досягне необхідного діаметра (трохи менше окружності голови дитини), перестаньте додавати петлі і в'яжіть просто по колу. Час від часу приміряйте шапку на дитину, щоб визначити закінчення в'язки.
4
Якщо ви вирішили в'язати спицями, почніть, навпаки, знизу. Померяйте окружність голови дитини і, зв'язавши невеликий зразок і дізнавшись, скільки петель в одному сантиметрі, визначте, скільки петель необхідно набрати.
5
В'яжіть шапку по колу або полотном. Приміряючи її на голову дитини або порівнюючи з іншого шапкою, ви зможете визначити початок скорочення петель. Розділіть полотно на 6-8 частин і скорочуйте по одній петлі на частину. Через кілька рядів скорочуйте вже по дві петлі. Коли на спицях залишиться 5-10 петель, зберіть їх на нитку і затягніть.
6
Щоб шапка в будь-якому положенні закривала вуха дитини і не знімалася, довяжіте широкі зав'язки. Для цього приміряйте виріб на малюка і кольоровий ниткою відзначте верхню і нижню межу зав'язок (верхня приблизно на рівні очей, нижня за вухом).
7
Наберіть з краю петлі (якщо в'яжіть гачком, просто продовжуйте в'язання) і вивяжіте зав'язки необхідної довжини і ширини. Під горлом вони можуть закінчуватися ґудзиком, липучкою або зав'язуватися на бант.
8
Якщо нитка, з якої ви в'яжете, недостатньо тепла і товста, зробіть дитячу зимову шапку на подкладе. В якості підкладали можете використовувати ще одну шапку з більш тонкої нитки, пришиту всередину. Або розкроїте подклад з м'якої натуральної тканини (фланелі або бавовняного трикотажу) і утеплювального шару (ватину або синтепону). Акуратно зберіть всі деталі і зшийте разом.
9
Прикрасьте дитячу зимову шапку помпонами, китицями, ажурною облямівкою або іншими доступними вам способами. Можна також зв'язати або вирізати з тканини аплікацію і пришити зверху. Зовсім маленькій малюкові пришийте на шапку кумедні вушка (їх також можна пов'язати, зшити з тканини або хутра).