Як харчуватися в Великий пост.

З кожним роком все більша кількість людей хоче дізнатися, як харчуватися в пост, так як повернення до віри в повній мірі неможливо без дотримання церковних канонів. Незважаючи на сформовані стереотипи, блюда, дозволені до вживання в Великий пост, цілком можуть бути смачними.
Вам знадобиться
  • - продукти рослинного походження.
Інструкція
1
Прийнявши рішення постити, пам'ятайте про те, що перша і остання тижні найсуворіші. Якщо сила волі дозволяє, то в ці дні вся їжа складається лише з хліба і води, також можна додати овочі і фрукти, які не піддаються тепловій обробці. Але для тих, хто вперше вирішив долучитися до пісного харчуванню, таке обмеження може стати занадто різким. Тому має сенс просто вживати в їжу дозволені пісні страви. Рослинне масло в цей період також заборонено.
2
Особливо суворі обмеження поширюються на страсну п'ятницю і суботу, попередню Великодня. У ці дні наказується повне голодування в данину пам'яті страждань, перенесених Христом.
3
В інші дні можете харчуватися будь їжею рослинного походження, звертаючи увагу на те, що в готових продуктах, що купують у магазинах, може міститися певна кількість тваринних продуктів. Наприклад, готові млинці з картоплею на перший погляд здаються пісними, але до складу їх тесту, швидше за все, входять молоко і яєчний порошок.
4
Заборона стосується не тільки м'яса, але й риби. Вона дозволена, так само як і трохи червоного вина, лише на свято Благовіщення і в день Вербної неділі. У всі інші дні посту рибні продукти заборонені. Думки розділяються з приводу морепродуктів, які не можна віднести до сімейства риб, але таке трактування допустимості раціону не надто етична, адже піст - це не дієта, а очищення тіла і душі.
Зверніть увагу
Категорично заборонені м'ясо, молоко, молочні продукти, яйця, риба, алкоголь. Рослинне масло дозволено лише у вихідні дні, але і без нього пісні рецепти успішно втілюються в життя.
Корисна порада
Є думка, що пісний стіл обов'язково нудний, але на практиці з овочів і круп можна приготувати масу корисних і смачних страв. Для ласунів залишаються дозволеними цукор, мед, сухофрукти і гіркий шоколад. Звичне м'ясо цілком можливо замінити соєвим, і навіть майонез можна знайти пісний.