Як записати звільнення за власним бажанням.

Кожна істотна зміна в кар'єрі працівника, особливо звільнення , за законом повинна бути відображена в його трудовій книжці. Якщо працівник іде сам, відмітка про це в його трудовій книжці повинна відображати цю обставину і посилання на відповідну статтю Трудового кодексу РФ (частина 3 ст. 77) і бути завірена підписом не тільки представника організації, а й самого працівника.
Вам знадобиться
  • - заява працівника про звільнення за власним бажанням;
  • - наказ про його звільнення за власним бажанням;
  • - трудова книжка працівника;
  • - авторучка;
  • - друк вашої організації або індивідуального підприємця.
Інструкція
1
Попросіть працівника, який звільняється написати заяву про звільнення. Цей документ складається на ім'я керівника організації. За законом працівник повинен попередити роботодавця про своє звільнення за чотирнадцять днів, але може вказати і більш пізню дату припинення трудових відносин. На заяву повинен накласти візу керівник організації, а в ряді випадків до нього - керівники проміжних ланок, починаючи з безпосереднього шефа звільняє працівника.
2
Підготуйте наказ про звільнення працівника на підставі його заяви. Цей документ повинен мати номер і дату, бути завірений підписом керівника організації або замінює його особи (наприклад, заступника директора, якщо перша особа у відпустці, відрядженні або на лікарняному). В наказі вкажіть дату, з якої звільняєте працівника.
3
Попросіть працівника поставити підпис під наказом, що він ознайомлений з цим документом. Ви можете передбачити для цього місце в нижній частині аркуша з наказом - нижче підпису керівника та печатки: слово "Ознайомлений", місце для підпису працівника і її розшифровки і дати. Але можна цього й не робити: на практиці достатньо тільки підпису працівника.
4
Проведіть у трудовій книжці працівника запис про звільнення. Надайте їй порядковий номер (найсвіжіша запис плюс один) і вкажіть дату звільнення, позначену в наказі.
5
Заповніть графу, призначену для відомостей про роботу. Оптимальна формулювання для цього: "Трудовий договір розірвано з ініціативи працівника відповідно до ч. 3 ст. 77 ТК РФ".
6
У крайній праворуч графі вкажіть найменування розпорядчого документа про звільнення (наказ, можна скорочено), його номер і дату підписання.
7
Запевніть запис підписом посадової особи (керівник підприємства, начальник відділу кадрів чи інший співробітник з відповідними повноваженнями) з найменуванням посади та розшифровкою підпису та печаткою. Все це вноситься в графу для відомостей про роботу безпосередньо під записом про звільнення.
8
Попросіть працівника розписатися під записом про звільнення в його трудовій книжці, що він ознайомлений з наказом. Це він повинен зробити також в розділі для відомостей про роботу під печаткою організації та підписом її представника. Формулювання "ознайомлений" і розшифровка підпису бажані, але не обов'язкові. На цьому оформлення звільнення співробітника завершується.
Зверніть увагу
Чи не видавайте наказ про звільнення і не вносите записи про це в трудову книжку працівника, поки не побачите на власні очі його заяву про відхід з візою першої особи організації. В іншому випадку вірогідний розклад, що працівник так і не напише заяви і зможе зажадати через суд оплату вимушеного прогулу.