Як набирати петлі на спицях.

Будь-яке в'язання починається з набору петель, від цього нікуди не піти. Це основа будь-якого виробу з пряжі. Для того щоб навчитися набирати петлі вам знадобляться дві спиці і клубок пряжі для в'язання.
Інструкція
1
Складіть обидві спиці разом, уявіть, що у вас в руках одна товста спиця. Це така невелика хитрість в'язальниць. Набирають петлі на дві спиці, а після набору одну витягують. Таким чином, петлі не стягуються, і виходять досить вільними, що спрощує в'язання наступних рядів.
2
Відмотайте нитку від клубка, з якої ви будете набирати петлі. При середній товщині пряжі на набір однієї петлі йде 1 - 1,5 см. Пряжі. Якщо вам потрібно 30 петель, то 1,5 * 30 = 45 см. Виходить, для набору 30 петель вам потрібна нитка 45 см.
3
Відмотайте нитку такої довжини, яка вам необхідна. Розташуйте нитка між великим і вказівним пальцями. Притримуйте нитку трьома залишилися пальцями лівої руки. Слідкуйте, щоб нитка була в натягнутому стані.
4
Візьміть спиці, думайте, що у вас в руках одна спиця. Введіть спиці під нитку, яка розтягнута між великим і вказівним пальцями. Притримуйте нитку вказівним пальцем правої руки, притисніть її до спиць.
5
Підчепите внутрішню нитка, яка проходить біля великого пальця.
6
Витягайте петлю, яку захопили від великого пальця. Захопіть таким же чином ще одну петлю, але вже з нитки, яка проходить по вказівному пальцю.
7
Затяните витягнуті петлі. Звільніть великий палець від нитки. Не затягуйте сильно петлі, інакше провязать перший ряд з таких «затягнутих» петель буде дуже складно.
8
Набирайте з цієї інструкції таку кількість петель, яке вам необхідно. Хвостик залишилася нитки не варто обрізати, адже він вам може стати в нагоді, коли ви почнете зшивати деталі вироби.
9
Після того як ви закінчите набирати петлі, акуратно вийміть одну спицю. Багато рекомендують зав'язати вузлик із залишку нитки і основної нитки після набору петель, щоб останні петлі були міцними і не розпустилися. Петлі набрані. Починайте своє в'язання.
Зверніть увагу
Як набирати петлі на спицях? Кожна в'язана річ починається з набору петель. Правильно набирати петлі у вільній манері, так як це необхідно для легкості роботи з першим рядом. Щоб зробити це без проблем (якщо ви новачок), можна набирати петлі відразу на двох спицях, оскільки це створить необхідний зазор. Для досвідчених майстринь немає практично ніякої різниці між набором на одну або дві спиці.
Корисна порада
У праву руку візьміть дві складені спиці; введіть їх вгору в петлю на великому пальці, захопіть нитку, що йде від вказівного пальця, і простягніть її вниз через петлю на великому пальці (на рис. 1 б наочно показаний введення двох спиць в петлю, а пунктирною лінією показано напрямок накиду нитки і введення її через петлю). Витягнувши першу набрану петлю (рис. 1 в), звільніть великий палець від петлі, а набрану петлю на спицях затягніть (рис. 1 г). Накиньте нову петлю на великий палець і повторюйте операцію до тих пір, поки не наберете ...