Як гладити шкіряні речі.

Вироби з шкіри дуже затребувані. Вони відмінно зберігають тепло, відштовхують вологу і довговічні у використанні. Головне - правильно за ними доглядати, в тому числі і при розгладженні пом'ятих частин.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - чистий аркуш паперу;
  • - пульверизатор.
Інструкція
1
Якщо ваша улюблена шкіряна річ пом'ялася, не поспішайте її гладити. Властивості шкіри такі, що вона може розгладитися сама по собі. Досить просто повісити її на вішалку або надіти на себе і походити в ній якийсь час. Через певний період вона прийме потрібну форму або відвис.
2
Особливо добре шкіра приймає первісну форму при вологій температурі. Повісьте її на плічка у ванну кімнату, попередньо включивши там гарячий душ або набравши ванну, і закрийте двері, щоб пар не виходив назовні. Але обов'язково уникнете можливість потрапляння на неї крапель води.
3
Відпарити особливо зім'яті ділянки на шкірі можна також за допомогою ручного парообразователя. Тільки не підносьте його надто близько до виробу, інакше можна його зіпсувати. Достатня дистанція - 10-15 см.
4
Скористайтеся праскою. Якщо у вас є невеликі шматочки шкіри аналогічної якості, спробуйте дію праски спочатку на них. Деяка шкіра може значно всістися після прасування. У цьому випадку потрібно буде зменшити температуру праски. А якщо шматочків немає, почніть гладити з самого непомітного ділянки речі , наприклад, з внутрішньої частини рукава.
5
Виверніть виріб навиворіт, розташуйте його на прасувальної дошки і накрийте зверху листом чистого білого паперу. Злегка збризніть папір водою з пульверизатора. Потім поставте не сильно гарячу праску на зім'яте місце. При розгладженні шкіри дуже важливо саме ставити праску, а не водити їм по тканині. Якщо ефекту немає, трохи збільште температуру нагрівання.
6
Не використовуйте при прасування парогенератор. Тут треба вибрати щось одне. Якщо ви вирішите відпарювати праскою, робіть це на невеликій відстані від шкіри.
7
Зверніться до фахівців. Віддайте шкіряний виріб в хімчистку, де вам не тільки добре розгладять його, а й почистять. Або попросіть допомоги на ринку в продавців шкіряних речей. Дуже часто у них є спеціальний прес, який легко розгладжує м'яті речі .