Як вивести плями від вина на килимі. Як вивести плями перекисом.

Світлі однотонні килими, паласи або килимові покриття візуально збільшують приміщення, підкреслюють строгі лінії меблів і роблять будинок більш затишним. Зрозуміло розлад господині, коли на цій красі з'являється пляма від випадково пролитого рожевого або червоного вина . Природні барвники, які містяться в шкірці винограду, моментально забарвлюють ворсинки килима, і таке пляма може залишитися назавжди.
Вам знадобиться
  • - ганчіркові або паперові серветки;
  • - перекис водню в розчині або в таблетках.
Інструкція
1
Вивести плями від вина на килимі ви зможете досить легко, якщо виявите його відразу і негайно приступите до ліквідації наслідків. Не треба хапатися за серветку і терти килим - просто акуратно промокніть то вино, яке ще не встигло всмоктатися. Ту частину пролитого вина , яка вже намочила ворс, теж необхідно видалити. Постеліть на пляму суху серветку і придавите її до килима ногою, вставши на неї. Повторіть це кілька разів, поки серветка не залишиться чистою і сухою.
2
Візьміть перекис водню в розчині або в таблетках. Таблетки потовчіть в ступці в порошок. Ніяких дрібних шматочків в ньому залишатися не повинно. Розведіть її у воді в співвідношенні 1: 3. Постарайтеся витримати цю пропорцію, оскільки більшу кількість перекису водню може змінити забарвлення килима. Щоб переконатися, що такого не станеться, спробуйте протерти ці розчином ворс вашого килима в якомусь місці, де зміна забарвлення залишиться непомітним.
3
Полийте розчином перекису водню пляма від вина і залиште на деякий час, спостерігаючи за тим, як буде змінюватися його інтенсивність. Коли пляма практично зникне, знову візьміть сухі серветки і повторіть ті ж дії, як з розлитим вином.
4
Просушите добре килим серветками, не турбуйтеся, якщо рідина, проступила на них, буде червоного кольору. Якщо пляма ще не до кінця зникло, знову полийте його розчином перекису водню і висушіть. Потім можете протерти пляму м'якою чистою ганчіркою, змоченою в теплій воді.
5
Врахуйте, що якщо килим вже забруднений, то перекис водню, яка є сильним миючим засобом, може залишити на такому килимі пляма, яка буде виділятися на загальному забрудненому фоні. Якщо таке трапилося, після виведення плями від вина зробіть повну чистку вашого килима.
Корисна порада
Цим способом ви можете спробувати знебарвити і застарілі плями від вина на килимі. Але в цьому випадку повторювати операцію доведеться багато разів, до тих пір, поки пляма не зблідне.