Як відбілити перли.

Натуральний перли з часом має властивість жовтіти і тьмяніти. Негативно впливають на цей унікальний природний мінерал численні фактори: сигаретний дим, духи та аерозолі, які випадково потрапили на перламутрову поверхню, а також яскраве сонячне світло, надмірна сухість повітря або, навпаки, висока вологість. Відбілити перли можна не тільки у професіоналів, але і в домашніх умовах, за старовинними рецептами.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - мило дитяче
  • - лимонна кислота
  • - сіль
  • - полотняний мішечок
  • - замша
Інструкція
1
Зробіть в мисці або неглибокому тазу мильний розчин. Розчиніть у воді чверть шматка дитячого білого мила і промийте перли . Потім візьміть ще один шматочок мила і збийте його в руках в міцну піну. Нанесіть пінку на прикрасу, злегка протріть перлини. Потім витріть їх вологою серветкою. Цей спосіб підходить в якості засобу від легкого, незначного пожовтіння або потускнения перламутру.
2
Візьміть невеликий полотняний мішечок, насипте в нього дрібну сіль так, щоб вона на один палець покривала дно. Покладіть перли в мішок, зав'яжіть його і опустіть у ледь теплу воду. Полощіть до тих пір, поки вся сіль не розчиниться. Потім дістаньте прикраса, не витираючи його, обсушити на повітрі. Протріть замшевою ганчіркою.
3
Приготуйте слабкий розчин лимонної кислоти і опустіть в нього перли на добу. Якщо не буде видимого результату, потримайте мінерал в розчині ще стільки ж. Після протріть перлини замшею або бархоткой і нанесіть на них яєчний білок. Залиште на кілька годин, потім змийте теплою водою.
4
Зверніться в ювелірну майстерню, якщо жовтизна торкнулася глибокі шари перламутру, та чистка перли а в домашніх умовах виявилася не ефективна. Професіонали повернуть прикрасі білизну і блиск за допомогою розчину з соляної кислоти. Варто насторожитися, якщо вам запропонують ультразвукову або абразивну чистку, оскільки ці методи вважаються щадними і до натурального перли у не застосовуються.
Корисна порада
Щоб перли НЕ половів і не тьмянів якомога довше, зберігайте його в закритому футлярі, не допускайте контакту з аерозолями, духами, тональним кремом, а головне - частіше надягайте. Згідно старими повір'ями, лежачі без діла перлини починають сумувати, від чого їх зовнішній вигляд псується.