Як зробити аватарку в gimp.

Аватарами називають невеликі зображення, асоційовані з профілями на форумах і в соціальних мережах. Зазвичай вони відображаються поруч з текстовими повідомленнями, залишеними користувачами. Індивідуалізувати свій образ в онлайн-спільноті можна шляхом установки унікальною аватари. Її створення зручно робити в потужному графічному редакторі GIMP.
Вам знадобиться
  • - встановлений редактор GIMP.
Інструкція
1
Створіть у GIMP нове зображення. У головному меню програми виберіть пункти «Файл» і «Створити ...» або скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl + N. Відкриється діалог «Створити нове зображення». Вкажіть у ньому необхідні параметри і натисніть кнопку OK. У полях «Ширина» та «Висота» має сенс встановити значення в кілька разів більше тих, які повинні бути у результуючого зображення.
2
Створіть фон аватари. Клікніть мишею по прямокутнику на панелі інструментів, отображающему колір переднього плану. У діалозі виберіть бажаний колір. Натисніть OK. Активуйте інструмент «Плоска заливка» за допомогою відповідної кнопки інструментальної панелі, групи «Малювання» розділу «Інструменти» головного меню або натискання поєднання Shift + B на клавіатурі. Клікніть мишею в будь-яке місце зображення.
3
Відкрийте зображення, на основі яких буде створюватися аватара, в якості окремих шарів. Натисніть Ctrl + Alt + O або виберіть у меню пункти «Файл» і «Відкрити як шари ...». У діалозі вкажіть один або декілька файлів зображень. При необхідності повторіть операцію потрібну кількість разів.
4
Обробіть і скомпонуйте додані зображення. Змініть їх розмір, вибираючи в меню пункти «Шар» і «Розмір шару ...», а потім вказуючи необхідні параметри в діалозі «Зміна розміру шару». Встановіть їх потрібне положення, використовуючи інструмент "Переміщення". Видаліть непотрібні фрагменти зображень (такі, як фон), створюючи області виділення, а потім вибираючи в меню пункти «Правка» і «Очистити» або натискаючи клавішу Delete.
5
Додайте на аватару текст, якщо це необхідно. Активуйте інструмент «Текст» за допомогою кнопки на панелі або натискання клавіші T. Клацніть по зображенню. Введіть текст в діалозі. Натисніть «Закрити». Виберіть шрифт, розмір, колір та інші параметри створеної написи за допомогою відповідних елементів управління на панелі інструментів. Повторіть операцію потрібну кількість разів.
6
Модифікуйте створені написи потрібним чином. Застосуйте такі інструменти як «Перспектива», «Дзеркало», «Обертання», «Викривлення», «Масштаб». Також можна розташувати текст уздовж довільних ліній. Для цього необхідно створити контур за допомогою інструменту «Контури», зробити його активним, виділивши в списку відповідної панелі, переключитися в текстовий шар і вибрати в меню пункти «Шар» і «Текст за контуром».
7
Додайте на аватару довільні елементи. Створіть новий шар, вибравши в меню пункти «Шар» і «Створити шар» або натиснувши Shift + Ctrl + N. Проведіть малювання за допомогою інструментів «Каліграфічне перо», «Аерограф», «Кисть», «Олівець», залийте довільні області якимись квітами або градієнтом, і т.д. Наприклад, на даному етапі можна додати рамку навколо зображення.
8
Масштабуйте зображення, привівши його до необхідних розмірів. Виберіть у меню пункти «Зображення» та «Розмір зображення». У полях «Ширина» та «Висота» відобразився діалогу вкажіть необхідні значення. У випадаючому списку «Інтерполяція» виберіть пункт «Кубічна». Натисніть кнопку «Змінити».
9
Збережіть аватару. Натисніть Shift + Ctrl + S або в меню виберіть «Файл» і «Зберегти як ...». Вкажіть цільову директорію, ім'я файлу і його тип. Натисніть кнопку «Зберегти».