Як зберегти здоров'я зубів.

Збереження зубів здоровими і міцними - завдання дуже актуальна. Адже це не тільки красиво, від них залежить загальний стан організму, травного тракту, імунітет. Як же попередити захворювання зубів , які профілактичні заходи слід вживати?
Інструкція
1
У першу чергу необхідна ретельна гігієна порожнини рота. Адже утворюється зубний наліт - сама відповідна середовище для розмноження хвороботворних бактерій. Зуби слід ретельно чистити вранці і ввечері. Необхідно також обполіскувати рот чистою водою кожен раз після прийому їжі. Рекомендується також використовувати зубну нитку - цей простий предмет видалить залишки їжі між зубами без пошкодження зубної емалі.
2
Зуби слід чистити наступним чином: передні зуби чистите рухами вгору-вниз з зовнішньої і з внутрішньої сторони, а задні слід чистити круговими рухами. Зубну щітку вибирайте з щетиною середньої жорсткості, міняти її слід не рідше, ніж раз на три місяці.
3
Для зубів шкідливі солодощі, газовані напої, занадто гаряча або занадто холодна їжа - все це руйнує зубну емаль, робляться зуби чутливими, може розвиватися карієс. Тому подібною їжею краще не зловживати.
4
Обов'язково відвідуйте стоматолога не менше двох разів на рік, навіть якщо вам здається, що ваші зуби повністю здорові. Лікар зможе побачити початок розвитку карієсу, який ви ще не помічаєте, а чим раніше буде вироблено лікування, тим менше встигне зруйнуватися зуб.
5
Крім того, сучасна стоматологія пропонує безліч професійних заходів профілактики захворювань зубів і ясен. До них відноситься професійна чистка зубів - ця процедура видаляє наліт, який неможливо видалити механічним способом за допомогою зубної щітки, а також зняття зубного каменю - який є однією з причин розвитку карієсу і пародонтиту. Лікар допоможе підібрати вам найбільш підходящу зубну пасту, дасть додаткові рекомендації з гігієни порожнини рота.
6
Дуже важливо для зубів і здоров'я ваших ясен. При такому захворюванні, як, наприклад, парадонтит, ви можете втратити навіть здорових зубів . Тому приділяйте увагу і станом своїх ясен. Якщо ви помітили, що ясна кровоточать, набрякають, з'являються хворобливі відчуття, варто негайно звернутися до стоматолога.