Як визначити лідера в класі.

Визначення лідера в класі - важливий етап в роботі педагога. Енергію школярів необхідно направляти в потрібне русло, і при цьому саме негласні або визнані лідери колективу зможуть вам допомогти в цьому. Учень, який веде за собою інших, здатний серйозно вплинути як на навчальний процес, так і на позакласну діяльність.
Інструкція
1
Уважно спостерігайте за колективом. Використовуйте для цього як самі уроки, так і позаурочну діяльність і навіть зміни. Лідер не обов'язково повинен бути яскравим і активним учнем, цілком можливо, спокійний і впевнений у собі школяр поведе за собою інших. Твердість думки, принциповість, вміння організувати однокласників і сміливість у висловленні своїх думок, саме на такі риси ви повинні звертати увагу.
2
Проведіть спортивно-ігровий день в класі, запропонувавши дітям прийняти максимальну участь в його організації. Як правило, діти розберуться самі, хто саме буде головним і майбутню роботу. Подивіться, хто саме вносить найбільш конструктивні пропозиції і наполягає на своїй думці найбільше.
3
Проведіть тестування. Найкраще робити його спільно з професійним психологом. Однак навіть невеликий тест, створений вами самостійно і вигляді гри, допоможе отримати певні результати. Наприклад, ви можете приготувати «таємні анкети», в яких будуть міститися питання: «з ким із класу ти б поїхав в подорож», «кого б ти покликав на свій день народження» і т.д. Лідер класу напевно отримає більшість голосів при відповідях.
4
Задайте школярам пряме запитання, попросивши їх самих назвати лідера . Уважно спостерігайте за реакцією хлопців. Більшість з них повернеться в бік цього однокласника. А якщо один з учнів взяв на себе сміливість і тут же відповів вам, риси лідера в ньому незаперечні, навіть якщо він вказав на зовсім іншу людину.
Зверніть увагу
Не забирайте у лідера його роль, інакше ви можете налаштувати проти себе весь клас. Навпаки, давайте йому відповідальні доручення і зробіть своїм помічником у вирішенні деяких питань.
Корисна порада
Майте на увазі, що в класі може бути декілька лідерів. Вони можуть поділити колектив на умовні групи. Вчителю важливо помічати протистояння і вміти вчасно врегулювати конфлікти.