Як зробити правильний вибір акрилової фарби.

Акрилові фарби - синтетичні речовини, створені на основі поліакрилатів, полімерів складних ефірів деяких карбонових кислот. Вони мають ряд переваг: швидко висихають, не тріскаються, утворюють рівну, блискучу плівку, дуже стійку до впливу води, вогкості. Це дозволяє успішно використовувати їх не тільки для внутрішніх, але і для зовнішніх робіт. Їх можна наносити практично на будь-яку знежирену поверхню. Тому ці фарби знаходять широке застосування як в промисловості, так і в творчості.
Інструкція
1
Подумайте, для якої мети вам потрібна акрилова фарба. Припустимо, ви хочете намалювати картину - тоді вам треба вибрати так званий художній акрил. Залежно від того, яку техніку роботи воліє художник, фарбу можна розвести водою до більш рідкого стану, а можна використовувати в первісної густої консистенції.
2
При використанні художнього акрилу треба мати на увазі, що після висихання фарба приймає більш темний відтінок. Втім, це відноситься до будь-якого виду акрилових фарбувальних засобів, але художники повинні приділити подібної тонкощі особливу увагу, щоб зображення людей або тварин на їхніх картинах не видалися неприродно темними.
3
Якщо ж ви любите розписувати скло (наприклад, вітражі, скляні дверцята, декоративні плафони, абажури, посуд, вазочки і т.д.), вам треба вибрати відповідну акрилову фарбу . Головна вимога до неї - стійкість на світлі і нагріванню. При роботі рекомендується використовувати кисті з коротким жорстким ворсом.
4
Якщо область ваших інтересів - розпис стін, каменю, пластмасових виробів, виробів з дерева, соломки, шкіри, вам потрібен так званий дизайнерський акрил. Фарби цього ряду вельми схожі з акрилом, призначеним для розпису скла, але мають деякі відмінності. Головна вимога, пропоноване до них - довговічність і мала текучість.
5
Ну, а для фарбування тканин також існують специфічні акрилові фарбувальні засоби. Їх вибір залежить від досвіду і кваліфікації майстра. Також зверніть увагу на матеріал, адже не всі тканини можна піддавати фарбуванню.
6
Більш докладні відомості про різні акрилових фарбах можна отримати, навівши довідки у виробників, адже кожен вид фарбувального кошти має свої властивості.