Як поводитися за кордоном.

Тим, хто вперше оговтується на відпочинок в іншу країну, буде корисно заздалегідь дізнатися її внутрішній устрій, що дозволить у майбутньому уникнути незручних ситуацій. Особливо це актуально для тих, хто планує свій відпочинок в країнах Азії, чиї моральні підвалини значно відрізняються від європейських.
Вам знадобиться
  • - Пам'ятка про правила поведінки в тій країні, куди придбана путівка
Інструкція
1
Перед тим як вирушати на відпочинок, поцікавтеся у туристичній компанії або дізнайтесь самостійно про вдачі тієї країни, яку збираєтеся відвідати. У кожній державі свої порядки і їх незнання може призвести до сумних наслідків: наприклад, у Сінгапурі за викинуту на землю жувальну гумку або будь-який інший сміття доведеться заплатити величезний штраф, а в ОАЕ не можна прилюдно демонструвати свої почуття.
2
Замислюватися про те, як вести себе за кордоном , потрібно задовго до посадки в літак. Ця тема особливо актуальна ще при зборі гардероба. Так, в країнах, які проповідують іслам, не вітається занадто відкрита і зухвалий одяг. І якщо на території готелів допустимі шорти, штани і короткі спідниці, то на екскурсії в такому вигляді краще не їздити. Більш лояльно ставиться до поведінки туристів населення Єгипту, а найбільш суворі звичаї у жителів Індії, тут можуть зажадати навіть носіння головного убору.
3
Правила для туристів охоплюють і поведінку при відвідуванні храмів. Те, що для європейців є лише пам'яткою архітектури, для місцевого населення представляє об'єкт культу. Тому не намагайтеся для отримання більш ефектних фотознімків піднятися на статую Будди або ж занадто розкуто позувати біля мечеті.
4
Уважно прислухайтеся до рекомендацій гіда, які найбільш доступно говорять про те, що не можна робити категорично. Дбайливо ставтеся до представників місцевої флори і фауни, не намагаючись відірвати шматочок природи і забрати з собою як сувенір: наприклад, у Єгипті за спробу вивезти дикоростучий корал передбачений великий штраф.
Корисна порада
Намагайтеся вести себе так, щоб за свою поведінку за кордоном не було соромно самим, особливо в частині вживання спиртного. Його вживання в безмежних кількостях може поставити в незручне становище навіть самого бувалого туриста.
На автомобільній заправці є ряд спеціальних правил безпеки, виконання яких знижує ризик виникнення надзвичайних ситуацій. Газобалонне обладнання являє собою ще більшу небезпеку, тому заправку краще довірити обслуговуючому персоналу.
Інструкція
1
Використовуваний для заправки пропан-бутан є вибухонебезпечним газом. Висадіть всіх пасажирів перед в'їздом на газову АЗС. Перед тим як почати заправляти автомобіль, вийдіть з нього. Слідкуйте за тим, щоб доступ до заправного пристрою був вільним, газ повинен безперешкодно проникати в балон автомобіля.
2
У деяких випадках слід під'єднати перехідник. Самостійно не підключайте і не виймайте струбцину, заправний пістолет і не чіпайте колонку. Включати двигун можна тільки після того, як буде від'єднаний заправний пістолет і повернута на своє місце заглушка. Автомобіль з газобалонним обладнанням ні в якому разі не можна заправляти при включеному запалюванні.
3
Перед заправкою переконайтеся, що балон автомобіля в порядку і не має несправностей або простроченого терміну опосвідчення. Уважно огляньте струбцину. Вона також повинна знаходитися в хорошому стані і не бути перекошеною. Своєчасно усувайте будь-які несправності газового балона в спеціальних майстернях.
4
Дотримуйтесь чергу, в іншому випадку ви можете влаштувати плутанину на заправці , яка призведе до небажаних конфліктів. Позачергово можуть обслуговуватися тільки пожежна охорона, швидка допомога, ветерани війни, міліція, інваліди праці і війни, аварійні комунального і газового господарства.
5
Під'їжджайте до паливороздавальної колонці тільки з боку отвору паливного бака вашого автомобіля, тоді вам не доведеться потім розвертати машину. Моторолери та мотоцикли зупиніть на відстані як мінімум 15 метрів від колонок. Перед їх безпосередньої заправкою вимкніть двигун.
6
Відстань між вашим та іншими автомобілями має становити як мінімум один метр. Пасажири автобусів перед заправкою повинні покинути територію АЗС.
7
Не паліть на авто заправці . Зверніть увагу, що транспортні засоби забороняється заправляти під час атмосферних розрядів. У вашому автомобілі не повинно бути ніякого небезпечного вантажу (отрутохімікатів, вибухонебезпечного газу і багато чого іншого). Після заправки очистіть свій транспортний засіб від можливих залишків нафтопродуктів, тільки після цього можна заводити двигун.