Як вибрати пасту.

Зубна паста - це не тільки засіб для очищення зубів, багато пасти володіють і лікувально-профілактичними діями. Вони можуть попереджати появу карієсу, зменшувати кровоточивість ясен або відбілювати зуби. Як же вибрати найбільш підходящу?
Інструкція
1
Залежно від складу, зубні пасти містять різні активні компоненти, що допомагають запобігти різні проблеми порожнини рота. Сполуки кальцію і фториди відновлюють структуру емалі і служать для профілактики карієсу. Пасти, що містять екстракти лікарських рослин, антисептики і ефірні масла, попереджають і лікують кровоточивість і припухлість (набряк) ясен, зменшують утворення зубного нальоту.
2
Чутливість зубів знижують зубні пасти, які містять солі калію і стронцію. Такі пасти зменшують реакцію зубів на холод, а також на солону, солодку, кислу їжу. В відбілюючих зубних пастах використовують такі ферменти, як папаїн або лактоферин. Засоби, що містять вітаміни груп А, В, С і Е, покращують обмінні процеси і сприяють загоєнню слизової оболонки порожнини рота.
3
Є пасти, які володіють якимось одним дією, є ті, в яких поєднані кілька компонентів для комплексного впливу на зуби. При виборі варто орієнтуватися на свої проблеми. Якщо у вас кровоточать ясна, вибирайте пасту з лікарськими травами; якщо проблеми зі слабкою емаллю, вам підійде фторовмісна зубна паста.
4
Однак навіть найкращої пастою не варто користуватися постійно. Міняйте її приблизно раз на місяць. Наприклад, місяць користуйтеся лікувальної (що містить високу концентрацію елементів), а місяць профілактичної общеукрепляющей.
5
Існують зубні пасти, які володіють захисною властивістю протягом 24 годин. Зазвичай вони містять спеціальний антисептик - триклозан. Такими засобами можна користуватися не довше місяця, інакше в порожнині рота може розвинутися дисбактеріоз.
6
Ціна більшою мірою залежить від виробника. Зазвичай російські пасти коштують набагато дешевше імпортних, але за своїм впливом вони абсолютно не поступаються зарубіжним аналогам.
7
Зубні пасти найкраще купувати в аптеках - так ви будете повністю впевнені, що купуєте товар, що має всі необхідні сертифікати якості та відповідності і пройшов усі клінічні випробування.
Зубні пасти поділяються на профілактичні, лікувальні та гігієнічні. Усі вони спрямовані на усунення бактерій, запаху. Багато пасти мають вузьконаправлене дію, наприклад, тільки відбілюють або надають протикарієсний ефект.
Інструкція
1
Відвідайте лікаря-стоматолога, він підкаже, які пасти необхідно використовувати саме вам. Залежно від стану зубів, може знадобитися цілий ряд засобів. Наприклад, комбінація засобу, що містить фтор і вибілювальної пасти.
2
Купуйте засоби з вмістом фтору або кальцію, якщо у вас карієс. При цьому чистите зуби не менше п'яти хвилин, цей час потрібен для початку дії активного компонента. Проживають в місцевості, де у водопровідній воді спостерігається надлишок фтору, рекомендується купувати пасти, які містять тільки кальцій.
3
Подивіться на склад пасти, якщо в ньому зазначений хлоргексидин, не поспішайте робити покупку. Використання засобу може привести до зміни відтінку зубів і порушень смакової чутливості. Добре, якщо в пасті міститься триклозан. Це речовина, яка запобігає появі запальних захворювань пародонту.
4
Подивіться на склад відбілюючих паст. Стоматологи не рекомендують їх використовувати при запальних захворюваннях порожнини рота і кровоточивості ясен. Такі зубні пасти не допоможуть тим, у кого від природи колір емалі темний.
5
Вибирайте для чистки чутливих зубів пасти із вмістом нітрату калію, хлориду калію, хлориду стронцію. В таких засобах мінімум абразивних речовин. Вони не підходять для частого і тривалого користування, так як неефективно очищають зуби і можуть замаскувати симптоми багатьох стоматологічних захворювань.
6
Дивіться, яка кількість соди міститься в пастах, що створюють слабку лужну середу і надають антисептичну дію. Повинно бути не менше 7%. Такі засоби добре застосовувати під час вагітності, в комплексній терапії пародонтитів. Ці пасти викликають загибель мікробів, відповідальних за виникнення карієсу.
7
Вибирайте багатофункціональні зубні пасти, якщо вам потрібно усунути відразу кілька проблем, наприклад, запобігти появі карієсу, видалити зубний наліт або провести його профілактику, якщо хочете зробити зуби блискучими, відбілити їх, освіжити дихання і т.д.
8
Користуйтеся пастою, яка підходить вам за віком. Дітям потрібно купувати окремі засоби. В них набагато менше активних компонентів, знижений рівень абразивності. Такі пасти володіють приємним смаком, як правило, фруктовим. Познайомтеся зі складом, часто в засобах, призначених для використання дітьми молодше шести років, знижена концентрація фториду.