Як все встигати мамі.

Коли в родині маленька дитина, мамі доводиться крутитися по дому, роблячи перерви в роботі тільки на час нічного сну. Щоденні рутинні справи не закінчуються і, часом, здається, що справ менше не стає. Пора зупиниться і подумати, як зробити так, що б все встигати.
Інструкція
1
Більшість мам весь день займаються дітьми і за домашні справи беруться тоді, коли малюк лягає спати. Головна помилка - бажання переробити все відразу. Результатом такого прагнення може стати все та ж купа недороблених справ. Навчіться чітко планувати: по яких днях тижня ви займаєтеся прибиранням, з яких - прасуванням білизни.
2
Ретельно плануйте всі справи. Складіть меню на тиждень вперед: тоді ви точно будете знати, коли потрібно йти в магазин за продуктами і скільки часу витратити на приготування обіду. Намагайтеся розподілити справи таким чином, щоб поодинці виконувати тільки термінові: погуляти з малюком, приготувати їжу і т. Д. А все решта - прибирання, прасування та інші - відкладіть до моменту приходу тата чи інших близьких людей. Ви зможете доручити їм контроль за малюком, а самі спокійно, без «авралу», переробите всю роботу.
3
Уникайте «зайвих» справ. Проаналізуйте - які з них ви робите постійно і при цьому відчуваєте відчуття, що так їх і не зробили? Напевно знайдеться пара-тойка таких справ. Приміром, крихітка весь час розкидає іграшки, а ви постійно ходите по будинку і збираєте їх. Припиніть зайві дії, не витрачайте свої сили і час. Перед денним сном дитини прибирайте те, що сильно заважає. А ввечері доручіть наведення порядку татові.
4
Коли ви складаєте план, не забудьте виділити для себе годину часу на денний сон, особливо якщо не висипаєтеся ночами. Хронічна втома знижує вашу працездатність: якщо її накопичиться дуже багато - ви насилу будете виконувати елементарні дії.
5
Якщо ви не подбаєте про себе самі - за вас це ніхто не зробить. І не забудьте хоча б раз на тиждень влаштовувати собі відпочинок. Пройдіть по магазинах, купіть собі що-небудь нове, посидьте з подругою в кафе, сходіть в театр чи кіно. Робіть перерви в буденній рутині, і у вас з'явиться енергія, щоб все встигати.