Як виявити туберкульоз.

Туберкульоз залишається соціально значущої хворобою. Незважаючи на досягнення медицини, захворюваність цією інфекцією залишається на високому рівні. Для виявлення туберкульозу розроблена і впроваджена система профілактичних оглядів.
Інструкція
1
Для виявлення туберкульозу у дітей в дошкільних установах і школах розроблена і здійснюється періодична туберкулінодіагностика. Вона проводиться методом внутрішньошкірних туберкулінових проб і дозволяє виявити наявність мікобактерій туберкульозу в організмі дитини, а також вивчити реактивність його організму в умовах інфекції. Туберкулін являє собою біологічний активний препарат, отриманий з фільтратів живих бактерій. Найбільш поширена внутрішньошкірна проба Манту і Діаскінтест.
2
За відсутності гіперемії та інфільтрату протягом 72 годин проба Манту вважається негативною. При наявності папули до 4 мм - сумнівною. І позитивною, якщо папула становить більше 5 мм в діаметрі. При позитивній пробі Манту дитина направляється в спеціалізований диспансер, де його ставлять на облік і проводять подальше дослідження інфекції. Проводять Діаскінтест, який дозволяє уникнути хибнопозитивних результатів. Такі реакції можливі, якщо у дитини є антитіла результаті контакту з хворим на туберкульоз або щеплення БЦЖ. При проведенні Діаксінтеста вводяться синтетичні білки, характерні тільки для мікобактерій туберкульозу. Цей метод є найбільш достовірним для діагностики наявності збудника в організмі.
3
У дорослих людей в плановому порядку проводять флюорографію грудної клітки. Це обстеження проходять особи, що звернулися за медичною допомогою. Продавці, вихователі, вчителі та медичні працівники, тобто ті категорії громадян, які за родом своєї діяльності спілкуються з великою кількістю людей, підлягають регулярному проведенню флюорографії. До допомогою цього методу самостійно потрібно звернутися у разі наполегливої лихоманки, кашлю і появи крові у мокротинні.
4
У разі виявлення на знімках підозрілих ділянок, людини направляють в туберкульозний диспансер для проведення бактеріологічного дослідження. Матеріалом для виявлення мікобактерій служить харкотиння, сеча, промивні води бронхів або шлунка. У дослідженні використовують біологічну пробу, бактериоскопический і культуральний метод. За допомогою біологічної проби встановлюють наявність навіть поодиноких мікобактерій - це найбільш чутливий метод. Культуральна проба дозволяє отримати чисту культуру бактерій і визначити її чутливість до антибіотиків. Після підтвердження діагнозу хворому призначають лікування.