Як в квартирі зберігати картоплю. льох на балконі для картоплі.

Після збору врожаю необхідно правильно організувати умови його зберігання. Найбільш підходяще місце для цього - підвал або льох, саме там найсприятливіші температурні умови і оптимальна вологість. Але як же бути тим, хто не має в наявності льоху, як зберегти картоплю в умовах квартири?
Вам знадобиться
  • - ящики;
  • - листя горобини;
  • - мішки з нетканого матеріалу;
  • - брус;
  • - фанера;
  • - паперові мішки (непрозорі).
Інструкція
1
Зібраний урожай картоплі (або куплений на ринку) необхідно ретельно просушити в сухому, темному гаражі або в сараї протягом двох-трьох тижнів, приміщення має бути добре провітрюваним. Переберіть овочі, видаліть бульби навіть з найменшими ознаками захворювання фітофторозом (темні плями).
2
Підготуйте ящики і складіть в них відібрану картоплю . Щоб уникнути запотівання і зайвої вологості бульб, укладіть зверху шар очищеної від землі буряка або солому. Буряк відмінно поглинає вологу, яку виділяє картоплю і залишається соковитою. Поставте ящики з коренеплодами в найбільш прохолодне місце в квартирі (під вікном або біля балконних дверей).
3
Найкраще зберігаються в домашніх умовах наступні сорти: «Луговський», «Блакить», «Резерв», «Удача», «Бронницький». Періодично перевіряйте свої запаси і видаляйте підгнилі коренеплоди. Щоб уберегти картоплю від гнилі, пересипте бульби листям горобини (з розрахунку півкіло листя на двадцять п'ять кілограм овочів). Можна зберігати картоплю в умовах квартири в тришаровому мішку з матеріалу лутрасил, бульби при цьому добре дихають.
4
Якщо в квартирі є балкон або лоджія, можна зберігати овочі в саморобному винарні. Спорудити його може кожен, навіть не володіючи особливими навиками столярних і теслярських робіт. Розміри повністю залежать від планованого обсягу зберігання врожаю і розмірів балкона. Виготовте з бруса каркас і обшийте його фанерою (завтовшки 4-6 міліметрів). Між подвійними стінками закладіть пінопласт або інший теплоізоляційний матеріал. Обробіть дерев'яні конструкції розчином мідного або залізного купоросу. Складіть в приготований ящик картоплю і накрийте декількома шарами теплого матеріалу (можна спорудити утеплену кришку).
5
Відсутність світла є першим правилом зберігання цього чудового овочу. В іншому випадку бульби почнуть проростати задовго до закінчення зими. Використовуйте пакети з щільною і непрозорою папери, в них картопля буде захищений від пересихання. Вибираючи місце для зберігання, помістіть коренеплоди подалі від опалювальних приладів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wsQ_0tksnQw