Як вставити жорсткий диск.

При виборі нового жорсткого диска необхідно враховувати не тільки його обсяг, але і такі важливі характеристики, як форм-фактор і інтерфейс. Це обумовлено тим, що до певних системним платам можна підключити деякі вінчестери тільки з використанням перехідників.
Вам знадобиться
  • коннектор потрібного формату.
Інструкція
1
Вимкніть ваш комп'ютер. Відключіть мережевий фільтр або витягніть кабель з системного блоку. Зніміть потрібні стінки корпусу. Вивчіть доступні інтерфейси для підключення жорсткого диска . Це можуть бути коннектори IDE старого формату. Вони представлені у вигляді широкого многожильного шлейфа.
2
До другого типу інтерфейсів відносяться SATA-конектори. Це порівняно вузькі слоти, найчастіше пофарбовані в чорний колір. Уважно вивчіть тип порту, до якого підключений DVD-привод. Деякі моделі системних плат підтримують синхронну роботу з обома типами інтерфейсів.
3
Придбайте жорсткий диск підходящого формату. Якщо ви вже маєте в своєму розпорядженні вінчестером, і його порти несумісні з доступними інтерфейсами системної плати, придбайте спеціальний перехідник.
4
Підключіть жорсткий диск до системної плати, використовуючи потрібні конектори. З'єднання має здійснюватися за допомогою двох шлейфів. Один з них призначений для передачі інформації, а другий - для подачі напруги на вінчестер.
5
Увімкніть комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Перейдіть в меню, що відображає черговість завантаження пристроїв. Переконайтеся в тому, що ваш старий жорсткий диск розташований в списку вище нового. Перезавантажте ПК і дочекайтеся завантаження системи.
6
Нерідко виникають ситуації, коли необхідно підключити жорсткий диск ноутбука до стаціонарного комп'ютера. Вийміть вінчестер з корпусу мобільного ПК. Зніміть кріпильну каретку, відкрутивши кілька шурупів.
7
Підключіть витягнутий вінчестер до системної плати комп'ютера. Пам'ятайте про те, що дана операція здійснюється без перехідника тільки у випадку з SATA-інтерфейсами. Незважаючи на схожу назву, порти IDE в ноутбуках і стаціонарних ПК сильно розрізняються.
8
Для підключення другого жорсткого диска до ноутбука необхідно використовувати зовнішні інтерфейси. Найчастіше застосовують порт eSATA, присутній в деяких зовнішніх вінчестерах. Крім того, існують коннектори формату SATA-USB. Вони дозволяють підключати жорсткі диски з інтерфейсом SATA до портів USB.