Як автоматично вимикати комп'ютер.

В операційній системі Windows є спеціальний компонент, призначення якого - виконувати завдання, заплановані користувачем, за розкладом, який він же і становить. Є в цій ОС і утиліта, яка запускає процедуру завершення роботи системи. Об'єднання можливостей цих двох програм дозволяє планувати автоматичне вимикання комп'ютера за розкладом.
Інструкція
1
Якщо потрібно лише разове вимикання комп'ютера через певний час, то у використанні програми-планувальника завдань немає необхідності. Утиліта shutdown має свій власний таймер, за допомогою якого можна задати потрібну затримку початку процедури виключення комп'ютера . Якщо у вас встановлена ОС Windows XP, для виклику цієї утиліти використовуйте діалог запуску програм.
2
Натисніть кнопку Win і в головному меню знайдіть і клацніть пункт «Виконати». У вікні діалогу, що з'явився наберіть команду shutdown і через пропуск допишіть два ключа -/s/t. Потім поставте ще один пробіл і вкажіть час, через який комп'ютер має бути вимкнений. Час для цієї програми треба задавати в секундах - наприклад, shutdown/s/t 600.
3
Клацніть по кнопці OK, і таймер почне відлік часу, що залишився до вимикання.
4
В Windows 7 і Vista можна обійтися без діалогу запуску програм. Відкрийте головне меню і відразу починайте вводити команду - ви побачите все набране в поле пошукового запиту. Після закінчення введення в списку результатів пошуку з'явиться єдиний рядок, в якій задана команда буде продубльована - клікніть її, і запуститься зворотний відлік.
5
Якщо відключення комп'ютера треба запланувати на якесь конкретне число або здійснювати його регулярно, за розкладом, доручіть запуск утиліти shutdown планировщику завдань. В Windows 7 отримати до нього доступ дуже просто: натисніть Win і наберіть «план» - посилання на запуск додатка буде в першому рядку результатів пошуку. В Windows XP для розшуків потрібної посилання треба в головному меню розкрити розділ "Всі програми", перейти до підрозділу «Стандартні», а з нього - в секцію «Службові». Посилання на запуск планувальника тут позначена як «Призначені завдання».
6
В планувальнику завдань Windows 7 знайдіть і клацніть у правій колонці команду «Створити просту задачу». Заповніть поле «Ім'я» у вікні запуститься майстер і натисніть кнопку «Далі».
7
Виберіть з семи варіантів потрібну періодичність запуску утиліти вимикання комп'ютера і знову натисніть «Далі». У наступній формі вам треба уточнити час і загальна кількість запусків цього додатка. Ще раз клікніть кнопку «Далі» в цій формі і повторіть клацання в наступній, нічого не змінюючи в налаштуваннях.
8
Відкрийте діалог пошуку потрібного програми кнопкою «Обзор» і відшукайте файл shutdown.exe в папці System32 системного каталогу ОС. В поле «Додати аргументи» надрукуйте/s, а потім знову натисніть «Далі». У наступній формі майстра клікніть «Готово» і планувальник завдань приступить до роботи по створеному вами розкладом.
9
В Windows XP завдання створюються інакше. Після запуску планувальника клацніть по рядку «Додати завдання» і в першій же формі, що з'явилася майстер знайдіть вказаний в попередньому кроці файл - діалог пошуку і тут відкривається кнопкою «Обзор».
10
Клацніть кнопку «Далі», введіть назву створюваної завдання і виберіть періодичність її виконання. Після чергового клацання по напису «Далі» задайте точний час, день, дату, інші тимчасові параметри і знову клацніть «Далі».
11
Двічі введіть пароль користувача, якщо він існує для вашого профілю, натисніть «Далі» і поставте позначку в полі «Встановити додаткові параметри ...». Клікніть кнопку «Готово».
12
В поле «Виконати» до вже наявної там записи додайте через пробіл ключ/s і натисніть OK. На цьому процедура буде завершена.