Як обчислити зарплату.

Кожен співробітник, який працює в рамках трудового договору, повинен щомісяця отримувати заробітну плату. Її розмір і порядок виплати прописується в укладається договорі. Оплата праці може бути відрядної, а може і погодинної. Від її форми залежить порядок розрахунку.
Інструкція
1
В першу чергу ви повинні дізнатися тарифний оклад або ставку за одну одиницю продукції або послуги. Цю інформацію ви можете подивитися в трудовому договорі, в наказі про прийом на роботу або уточнити у бухгалтера.
2
Визначте фактично відпрацьований вами час. Якщо у вас погодинна оплата, ведіть спеціальний календар. Також цю інформацію ви можете подивитися в табелі обліку робочого часу, але для цього вам необхідно звернутися в бухгалтерію.
3
Припустимо, ви працюєте по відрядній формі оплати праці. Трудовим договором встановлено такі розцінки: за виробництво однієї деталі вам вважається 150 р. За один місяць ви виготовили 100 одиниць продукції. Таким чином, 150 р. * 100 од. = 15000 р.
4
При погодинній формі оплати вам потрібно визначити зарплату за одну годину роботи. Для цього оклад розділіть на загальну кількість годин у місяці. Отриману цифру помножте на відпрацьоване кількість часу.
5
Якщо ви працюєте в місцях, де застосовуються районні коефіцієнти, розрахуйте і їх. Для цього оклад помножте на потрібне відсоткове співвідношення. Наприклад, ви проживаєте в Іркутську, де районний коефіцієнт дорівнює 1,3. Таким чином, 15000 р. * 1,3 = 19500 р.
6
З заробітної плати утримується сума ПДФО. Тому її також варто відняти. Для цього покладений розмір заробітної плати помножте на 13%. Отриману суму обчисліть з покладеної оплати. Таким чином, при заробітній платі, що дорівнює 19 500 р., Сума податку складе 2535 р. Виходить, що на руки ви отримаєте 16965 р.
7
Якщо ви були залучені до понаднормової роботи, розрахуйте оплату за ці години. Для цього оплату за одну годину роботи помножте на 1,5 (при роботі до двох годин на день) і на 2 (за роботу понад 2 години). Нічна робота оплачується у подвійному розмірі. Всі ці виплати також обкладаються податком.