Як поводитися з грошима.

Невміння вести сімейний бюджет і грамотно розпоряджатися тими грошима , які у вас є, призводять партнерів до взаємного розчарування, невдоволення і кривд, а деякі сім'ї і до розлучення. Для щасливого сімейного життя, крім усього іншого, необхідно ще й фінансове благополуччя.
Вам знадобиться
  • - Конверти;
  • - банківський рахунок замість пластикової карти.
Інструкція
1
Купіть, наприклад, 10 конвертів. На кожному з них зробіть відповідний напис, припустимо, «Комунальні платежі», «Продукти», «Одяг», «Відпочинок і розваги», «Інвестиції» і так далі залежно від ваших потреб і потреб.
2
Розподіліть свій загальний сімейний бюджет по цих конвертах. Зробіть це з розрахунком того, що вам повинно вистачити цих сум до отримання наступної зарплати.
3
Не забудьте і про конверт «Резерв». Це один з найнеобхідніших конвертів. Нехай ви будете виділяти невелику суму, наприклад, 100 рублів або 300. Хтось може одну тисячу, а хтось 10-20 тисяч. Тут справа не в сумі, а в принципі. Необхідність залишати резерв при кожному надходженні грошей - це незаперечний факт. І якщо в цьому місяці у вас не виникли непередбачені витрати, не витрачайте гроші на придбання чергової речі, відкладіть їх на тривалий резерв. В будь-якій сім'ї рано чи пізно трапляються ситуації, які вимагають непередбачених грошових коштів.
4
В сім'ях, де є діти, заведіть конвертики на кожну дитину. Так вам простіше буде зрозуміти, скільки коштів і на що йде, скільки залишається в резерві і т. П.
5
Визначтеся з чоловіком, хто за який конверт буде нести відповідальність. Хто буде оплачувати комунальні платежі, хто складати список і робити закупівлі, хто інвестувати, а хто резервувати і т.д.
6
Не сваріть чоловіка або себе, якщо з першого разу у вас не все вийшло. Якщо ваш чоловік знову розтратив гроші з конверта «Комунальні платежі» або «Резерв», не намагайтеся самі все вирішити і рятувати ситуацію. Не тягніть все на собі, вчіть свого благовірного бути відповідальним.
7
Намагайтеся робити так, щоб накопичення відбувалися самі собою, а розтрати грошей - насилу. Не носіть з собою в гаманці відразу всю зарплату, так ви витратите її набагато швидше. Те ж саме стосується і дебетових, а в особливості кредитних карт. Якщо ви хочете економити, користуйтеся банківськими рахунками як аналогом цим «пластиковим тринькати».
Корисна порада
При економії грошей намагайтеся відкладати їх, а не перерозподіляти на інші, часто непотрібні вам покупки.
Гроші люблять рахунок. Людина, яка вміє вести облік власних фінансів, зможе домогтися бажаних матеріальних благ набагато швидше, ніж володар більшої зарплати, але не знає грошам ціну. Навіть якщо у вас поки погано виходить планувати бюджет, цьому можна навчитися.
Інструкція
1
Не зберігайте в гаманці великі суми грошей, якщо тільки ви заздалегідь не запланували здійснити покупки. Завжди знайте, яка сума у вас з собою.
2
Зберігайте чеки з магазинів, кафе, після оплати проїзду. В кінці місяця зберіть ці документи і проаналізуйте. Напевно серед них ви виявите безліч речей, покупка яких не була необхідністю.
3
Заведіть кілька конвертів, в які ви будете відкладати гроші на різні потрібні. Підпишіть їх згідно з призначенням: оплата комунальних послуг, харчування, проїзд, одяг, відпустка. Отримавши зарплату, розкладіть фінанси в призначені для цього конверти і намагайтеся ні за яких обставин не брати на покупки не призначені для цього кошти. При цьому також не варто здійснювати непотрібні покупки, якщо гроші залишилися. Не повністю витратили цього місяця конверт «одяг» - перекладіть гроші в «відпустку».
4
Роздайте борги і постарайтеся більше ніколи не займати гроші, не користуватися кредитами або купівлею речей в розстрочку. Всі ці речі дають вам ілюзію власного матеріального благополуччя. На ділі ж ситуація може виглядати кардинально іншим чином.
5
Обов'язково відкладайте частину грошей на різні непередбачувані ситуації. Рано чи пізно в житті кожної людини трапляється момент, коли йому необхідна велика сума грошей. Необов'язково відкладати багато. Якщо ви кожен місяць зумієте зберегти по тисячі рублів, через кілька років у вас вийде чимала сума.
6
Зазвичай людям заробляння грошей дається важко, а ось витрачають їх вони, навпаки, легко і швидко. Постарайтеся психологічно налаштувати себе таким чином, щоб розставання з грошима у вас не проходило настільки безболісно. А ось знаходилися кошти, навпроти, без проблем. Будьте легкі на підйом і завжди готові до нових проектів.