Як повернути комісію по кредиту.

Кредитування населення - це одна з найпопулярніших банківських послуг. Кредит є реальною можливістю купити дорогу річ, нерухомість або путівку на відпочинок. Але щоб платежі не вдарили по сімейному бюджету, важливо уважно ознайомитися з пропонованими банком умовами.
Інструкція
1
Щоб ви могли розрахувати платежі по кредиту , необхідно знати процентну ставку, термін кредиту і суму. Але найчастіше банки крім відсотків стягують з позичальників додаткові комісії, які можуть бути як разовими, так і щомісячними: комісія за відкриття і ведення позикового рахунку, комісія за видачу кредиту, комісія за надання фінансових послуг з видачі кредиту.
2
Відповідно до статті 16 Закону №2300-1 від 07.02.1992 «Про захист прав споживачів» ви маєте право відмовитися платити комісії за кредитним договором. Але майте на увазі, що, якщо ви це зробите відразу, банк може відмовити вам у видачі кредиту. Тому краще діяти після отримання позики та виплати комісій.
3
Спочатку зверніться в банк з претензією про вимогу визнати недійсним пункт кредитного договору, який стосується сплати комісії і повернути сплачені гроші. Крім того, вкажіть і те, що в разі відмови банком в задоволенні претензії банку, відповідно до статті 15 Закону «Про захист прав споживачів», в судовому порядку буде пред'явлена сума про відшкодування вам моральної шкоди.
4
Претензію напишіть в 2-х примірниках, один передайте банку, а другий залиште собі. На своєму примірнику попросіть співробітника, прийнятого від вас претензію, поставити відмітку про прийняття документа, дату, ПІБ, підпис і печатку кредитної організації.
5
Якщо в банку відмовляються приймати від вас претензію, відправте її поштою, рекомендованим листом з повідомленням.
6
Крім цього, щоб повернути комісії за кредитним договором, ви маєте право звернутися в спеціалізовану організацію з захисту прав споживачів. Для цього напишіть заяву на ім'я керівника даної організації, надайте копію кредитного договору та копію квитанції про оплату комісії банку. Фахівці самостійно підготують всі необхідні документи і проведуть роботу з банком.
7
Як правило, банки задовольняють пред'явлені претензії про повернення суми комісії з кредиту , не доводячи справу до судового розгляду.
Зверніть увагу
Ви маєте право вимагати повернення комісії по кредиту незалежно від того, погашений він чи ні. Крім того, повернення можливе тільки тих комісій, які сплачені вами протягом останніх 3-х років.
Кредитування населення є однією з найпопулярніших і затребуваних послуг, що надаються фінансовими організаціями. Кредит дозволяє придбати нерухомість, дорогу річ або оплатити путівку на відпочинок.
Інструкція
1
Щоб ви мали можливість самостійно розрахувати суму щомісячного платежу по кредиту, важливо знати процентну ставку, термін кредитування та суму позики. Крім того, найчастіше з позичальників стягуються додаткові комісії, встановлені банком, які бувають як разовими, так і щомісячними: за відкриття і ведення позикового рахунку, за видачу кредиту, за надання фінансових послуг при видачі кредиту.
2
Згідно зі статтею 16 Закону №2300-1 від 07.02.1992 «Про захист прав споживачів», ви маєте право відмовитися платити комісії за кредитним договором. Але, якщо ви це зробите на момент подачі заявки на надання вам позики, банк, швидше за все, відмовить у задоволенні вашої заявки. Тому краще дійте після отримання кредиту і виплати комісій.
3
Для повернення сплачених комісій за кредитним договором зверніться в банк і напишіть претензію з вимогою визнати недійсним пункт кредитного договору, що стосується сплати комісії. Крім цього, напишіть, що, якщо банк відмовить вам в задоволенні претензії, ви маєте намір звертатися в судові органи і на підставі статті 15 Закону «Про захист прав споживачів» вимагати відшкодування вам моральної шкоди.
4
Напишіть претензію в двох примірниках, на одному з яких попросіть банківського співробітника поставити відмітку про те, що документ прийнятий, дату, ПІБ, підпис і печатку кредитної організації. Даний екземпляр залиште собі, а другий передайте банку для розгляду. Якщо співробітник організації відмовить вам у прийнятті претензії, відправте її поштою рекомендованим листом з повідомленням.
5
Крім того, для повернення сплаченої комісії за кредитним договором ви можете звернутися в спеціальний орган із захисту прав споживачів з заявою, написаною на ім'я керівника організації. До заяви додайте копії кредитного договору та квитанції про оплату комісії банку.
6
Зазвичай банки не доводять справу до судового розгляду і задовольняють претензії про повернення суми комісії за кредитним договором.