Як побудувати призму.

Всі ми, напевно, розглядали в школі принципи побудови об'ємних тіл на уроках креслення. Сучасний школяр повинен це знати. Але що робити, якщо з дня закінчення школи минуло кілька років і шкільні знання в голові порядком «випарувалися»? Це не біда. Якщо потрібно побудувати, скажімо, шестигранную призму , зверніться до нашої інструкції - вона допоможе.
Інструкція
1
Шестигранну призму характеризують дванадцять точок просторових кутів підстави, а також шість ліній ребер. Щоб правильно визначити просторові кути призми, почніть свою роботу з побудови еліпса, а також окружності під ним. Правильно визначте точки просторових кутів шестикутника на окружності відповідно до положення фігури при даній точці зору. Зверніть увагу на поворот призми і не малюйте її при симетричному розташуванні її ж площин. Вибираючи місце малювання, сядьте так, щоб фігура виглядала найбільш виразно і об'ємно.
2
Якщо ви хочете справити перспективне побудова шестигранної призми, дійте так само, як і у випадку з тригранної призмою. Тут вся складність полягає у вірному визначенні перспективно скорочених граней з видимого положення, а також їх пропорційних відносин. У такому випадку потрібно також користуватися допоміжної окружністю у нижньої основи фігури. Визначте по окружності шість просторових кутів після того, як побудуєте окружність підстави шестигранної призми. При цьому не менш важливо правильно відкласти рівні за довжиною відрізки, враховуючи поворот призми. Зверніть увагу на те, паралельні чи протилежні сторони, коли будете з'єднувати точки легкими лініями.
3
Після отримання просторових кутів підстави перенесіть їх на нижній допоміжний еліпс. Зауважте, що переносячи просторові кути на підставу еліпса, вам слід враховувати перспективне скорочення його віддаленої половини, хоча зміни ці несуттєві. Від вас вимагається не допустити зворотної перспективи - це головне.
4
З'єднайте всі точки на підставах і приступайте до перевірки виконаної роботи. Не відкладайте помічені помилки і виправляйте їх у міру виявлення. Щоб зображення фігури було більш виразним, не завадить посилити ближні горизонтальні і вертикальні ребра, і послабити далекі. Якщо виникне необхідність продовжити роботу над малюнком, просто зітріть ластиком допоміжні лінії.