Як в'язати за схемами.

Часто в'язальниці при виготовленні своїх виробів користуються схемами . Це недивно, адже, дивлячись на картинку, можна з легкістю створити за допомогою спиць або гачка дивовижні речі. Однак новачкові не так-то просто розібратися в незрозумілих значках.
Інструкція
1
Схема в'язання складається з умовних позначень: різні знаки символізують певні петлі і стовпчики, чергування яких дозволяє створити гарний візерунок. Не слід думати, що якщо ви не знаєте, як пров'язується якась петля, ви з легкістю зможете замінити її іншою. Стовпчики мають різну ширину і висоту, і виріб може просто-напросто деформуватися. Досвідчені в'язальниці при бажанні зуміють підрахувати, як можна вдало змінити схему, а от новачкам краще строго слідувати вказівкам.
2
Щоб зрозуміти схему, вам необхідно ознайомитися з умовними позначеннями, якими для стислості записують різні візерунки. У схемі можуть бути тільки значки, або під картинкою може бути дана розшифровка позначень (наприклад, вертикальна лінія позначає стовпчик без накиду при в'язанні гачком).
3
Найпоширеніші варіанти виконання петель при в'язанні гачком на схемі позначаються такими знаками: - «нулик» - виконується повітряна петля; - «плюс» позначає стовпчик без накиду; - буква «Т» говорить про те, що потрібно виконати напівстовпчик ; - вертикальна лінія - стовпчик без накиду; - вертикальна лінія, яка перекреслена по діагоналі у верхній третині, означає стовпчик з накидом (залежно від кількості перекреслюють ліній слід провязивать різну кількість накидом: два, три, чотири).
4
Любителям в'язати на спицях знадобляться такі умовні позначення: - «плюсик» вив'язується лицьова петля; - «точкою» - виворітна; - зафарбований круг позначає накид з пров'язуванням лицьовій по виворітного стороні; - незакрашенним коло - накид з виворітного петлею по виворітного стороні; - білий трикутник з прямим кутом, розгорнутий підставою вліво, значить, що вам необхідно провязать дві петлі разом лицьовою з нахилом вправо. В аналогічному закрашенном символі замість лицьової - виворітна петля; - білий трикутник, розгорнутий вправо, позначає дві петлі разом лицьовою з нахилом вліво (у випадку з чорним трикутником замість лицьової - виворітна).