Як правильно вести себе в церкві. правилах поведінки в храмі Христа Спасителя.

Церква - особливе, священне місце на території будь-якого міста чи села. Саме тому слід знати і строго дотримувати правила поведінки в ній. Особливо це стосується людей, рідко відвідують храми і не дуже часто присутніх на службах. Перш ніж відправитися в святе місце, необхідно вивчити і запам'ятати, як правильно поводитися в церкви . Зайве говорити про те, що на вас повинен бути натільний хрестик і відповідні одягу. Стільниковий телефон краще залишити вдома, в крайньому випадку - відключити на час відвідин храму.
Інструкція
1
При вході до церкви створите три поясних поклони зі словами: «Боже, очисти мене грішного і помилуй мя», «Пресвята Богородице, спаси мене грішного», «Боже, милостивий будь мені грішному», «всі святі, моліть Бога за мене, грішного ».
2
Якщо ви увійшли до церкви, коли служби немає, то ви можете просто спокійно постояти і тихо помолитися, поставити свічки за здравіє і за упокій рідних і близьких, а також іконам тих святих, до яких хотіли звернутися за допомогою або зі словами подяки. Якщо ж ваша мета - потрапити на богослужіння і відстояти службу, то вам слід прийти до церкви за 10-15 хвилин до початку церемонії.
3
В момент, коли йде богослужіння, в церкви зазвичай багато народу. Чи не розштовхувати їх і не турбуйте даремно, поставтеся до парафіян з належною повагою, поважайте їх релігійний настрій. Постарайтеся делікатно знайти вільне і зручне місце, звідки ви будете все добре бачити і чути. Якщо зустріли знайомих, не поспішайте голосно вітати їх і обмінюватися рукостисканнями, просто злегка вклоніться їм (мовчки), показуючи, що ви їх бачите.
4
Якщо ви вирішили відстояти всю службу, запасіться терпінням, адже вона триває іноді 3 години. Весь цей час ви не повинні переступав з ноги на ногу, часто зітхати і демонструвати свою втому. У разі надмірного втоми ви можете присісти на короткий час на лавочку, які зазвичай є в церкви . Однак коли відкриті Царські врата (двері вівтаря), сидіти не можна, в цей час встають навіть хворі люди похилого віку. Також неприпустимо під час богослужіння вставати спиною до алтарю.Еслі в силу якихось причин ви не можете відстояти всю службу, то слід делікатно, намагаючись бути непомітним, покинути церкву, перехрестившись спочатку біля виходу, а потім на вулиці, стоячи обличчям до фасаду церкви .
5
Якщо ви намітили для себе, до яких іконам будете ставити свічки, найкраще зробити це до початку богослужіння. Чи не розштовхувати прихожан ліктями, пробираючись до свічнику. Розумніше буде спокійно почекати. Якщо в свічнику немає вільного місця, ви можете просто покласти свою свічку на стійку підсвічника, церковні службовці неодмінно поставлять її, як тільки звільниться місце. Навіть якщо ви не запалили свічку, перехреститеся, помоліться і, якщо бажаєте, приклавши до ікони.
6
Якщо ви взяли з собою до церкви дітей, не дозволяйте їм бігати по приміщенню, голосно сміятися і розмовляти, а тим більше - кричати. Поясніть їм заздалегідь, чому в цьому місці не можна вередувати і розв'язно поводитися. Розплакався дитини краще винести з церкви , щоб своїм криком він не заважав іншим прихожанам перебувати в стані благості та бесіди з Богом.
7
Якщо ви - рідкісний гість у церкви і абсолютно не знаєте, що і як слід робити, спостерігайте за бабусями і повторюйте за ними всі їхні дії - хресні знамення, поклони і т.д. Пам'ятайте, що за кожною дією істинно віруючих криється глибока традиція, яка складалася століттями. Демонстрацію своєї незалежності, гордості, непокори певним правилам і звичаям залиште для іншого випадку. Адже ви увійшли до церкви для молитви, і це не принесе вам користі і не наблизить до істини, якщо ви ввійдете в священне місце без смирення.