Як зробити антену для радіо. Як зробити антеною для радіо в машину.

Для того щоб радіоприймач впевнено ловив далекі станції, необхідна якісна зовнішня антена. Її нескладно зробити самому, розташовуючи парою годин вільного часу і використовуючи найпростіші інструменти і матеріали.
Вам знадобиться
  • - мідний провід в лакової ізоляції діаметром 0,3-0,5 мм;
  • - дриль;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Виберіть місце, де буде розташована зовнішня антена. Якщо ви живете в приватному будинку, найкращим варіантом буде встановити її на конику даху. Для цього з двох сторін коника закріпіть міцні рейки висотою близько півметра і закріпіть на них порцелянові ізолятори. Антена буде протягнута між ізоляторами, від неї в кімнату до радіоприймач у піде провід зниження.
2
Як варіант, один кінець антени може бути укріплений на дереві, обов'язково з використанням ізолятора, другий - на даху або на рамі вікна. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку і у вас немає можливості розташувати антену на даху або простягнути її до дерева, слід закріпити її в домі по контуру віконної рами. Але ефективність такої антени нижче, ніж зовнішньої.
3
Для виготовлення антени вам знадобиться провід в лакової ізоляції діаметром 0,3-0,5 мм. З нього за допомогою дриля вам треба звити антенний канатик, для цього спочатку 20-30 разів простягніть провід на потрібну довжину (наприклад, 10 метрів), чіпляючи за вбиті цвяхи або дротові гачки. Потім зніміть дроти з одного з гачків, затисніть в дриль і свейте щільний багатожильний канатик.
4
У тому місці, де від антени буде відходити провід зниження, трохи розплетіть канатик, зачистите всі жили на довжину 2-3 см. Прикрутите до них зачищений провід зниження і ретельно пропоїти. Зміцніть готову антену на ізоляторах і виведіть провід зниження в кімнату. На його кінці припаяйте підходящий штекер.
5
Замість антенного канатика можна використовувати мітлу з пучка відрізків товстого, діаметром 1-2 мм, мідного дроту завдовжки близько півметра. Пучок проводів вставляється в підходящий металевий стаканчик - наприклад, алюмінієвий від конденсатора, і заливається припоєм. Антена зміцнюється на можливо більш високому місці, від неї в кімнату йде дріт зниження.
6
При наявності зовнішньої антени обов'язково повинен бути встановлений грозовий перемикач. Під час грози антена відключається від радіоприймач а і замикається перемикачем на дріт заземлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bFg43oaMfds