Як побудувати дерев'яний будинок.

Споруда дерев'яних будинків з клеєного бруса або оциліндрованного колоди, а також за каркасною технологією останнім часом користується великою популярністю. Це пов'язано, насамперед, з їх екологічної складової, тягою людей до натуральної середовищі. Споруда дерев'яного будинку, незалежно від обраних матеріалів, складається з схожих етапів, що включають в себе - будівництво фундаменту, перекриттів, стін і даху.
Вам знадобиться
  • Дерев'яний брус, анкерні болта, арматура, бетономішалка, цемент, гравій, пісок. Навички поводження з пиломатеріалами та бетоном.
Інструкція
1
Підготуйте ділянку. Зверніться в БТІ для правильного розміщення споруди по відношенню до сусідніх будівель. Проведіть розмітку майбутніх кутів будинку. Після цього очистіть майданчик, де буде розміщений будинок, а також на відстані мінімум одного метра від неї, від трави, дерну і іншого сміття. Засипте ділянку грунтом і вирівняйте його, зробіть піщану подушку. Ретельно проведіть підготовчий етап будівництва, від цього залежить довговічність будинку і фундаменту.
2
Почніть споруду фундаменту з виготовлення стовпів, які потрібно встановити по периметру основних несучих стін. Вирийте на глибину промерзання шурфи діаметром 25-35 см для оберігання фундаменту від деформування під час експлуатації. Використовуйте для цього бурильну техніку і ручний бур. На дні шурфу зробіть піщану подушку, утрамбуйте її. По стінках прокладете гідроізоляцію з руберойду або подібного матеріалу, виведіть її на 0,5 м на поверхню. Верхню частину стовпів укладіть в дерев'яну опалубку, всередину шурфу вкладіть арматуру. Коли стовпи застигнуть, вилийте по периметру стрічковий фундамент, попередньо вклавши в нього арматуру. Для цього використовуйте опалубку з дерева, плит ОСБ, металу або фанери. Фундамент при будівництві дерев'яного будинку повинен бути піднятий над землею на висоту 0,5 метра. Витрата бетону при зведенні стрічково-столбового фундаменту невеликий, тому використовуйте звичайну бетономішалку.
3
Встановіть на стрічці обв'язку з дощок, просочених антисептиком. Їх слід прикріпити до фундаменту анкерними болтами або шпильками. На них вмонтовуйте поперечні балки, які сформують нижнє перекриття. Утепліть його за допомогою мінеральної вати або пінополістиролу.
4
Встановіть каркасні стіни першого поверху, додатково зафіксувавши їх розкосами, щоб попередити деформацію. При застосуванні клеєного бруса, на цьому етапі виготовляються стіни будови. Брус з'єднується один з одним в лапу і в чашу. По верхньому периметру стін набийте шар дощок, при цьому слід перекрити стики стін. В результаті вийде друга обв'язка. Встановіть стіни і міжповерхове перекриття мансардного приміщення. Виконуйте ті ж операції, як і при влаштуванні першого поверху.
5
Встановіть на фронтонах мансарди коник даху, а так же опорні балки по всій довжині будинку. Змонтуйте на них кроквяну систему. Приготуйте дах залежно від застосовуваного матеріалу покрівлі - металочерепиця або м'яка бітумна черепиця. Матеріал не повинен бути важким.
6
Обшийте стіни плитами ОСП, проведіть основні мережі комунікацій (опалення, водопровід, електрика, димохід, вентиляція, каналізація), проведіть їх тестування. Обшийте парозахисту перекриття і дах. Проведіть утеплення приміщення і його обробку. Зробіть чистової ремонт, встановіть підлоги, радіатори і опалювальне обладнання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PdR4YVkL8fo
Зверніть увагу
Перед будівництвом, слід докладніше дізнатися грунту ділянки, глибину промерзання. Порадитися з будівельними організаціями чи сусідами, які будували в цих місцях. Всі деталі конструкції повинні бути просочені протипожежної мастикою.
Корисна порада
При споруді будинку, слід уважно вивчити рекомендації при будівництві дерев'яних об'єктів.
При будівництві будинку на заболоченому ділянці або в тих місцях, де високий рівень ґрунтових вод, завжди виникають певні складності. Особливе значення для створення міцного довготривалого будови має ретельна підготовка місця і вибір правильного типу фундаменту.
Інструкція
1
Проведіть дослідження грунту в місці передбачуваної споруди будинку. Бажано залучити до цього професійних експертів, які ретельно вивчать особливості ґрунту, визначать рівень грунтових вод і винесуть кваліфікований висновок про принципову можливість зведення капітальної будови.
2
При позитивному результаті експертизи виберіть тип фундаменту, на якому буде зведено будинок. Найпоширенішим типом для заболоченого грунту є суцільний плитно-монолітний фундамент з гідроізоляцією. Бажано відлити плиту безпосередньо на об'єкті будівництва, щоб обійтися без підйомного обладнання.
3
Складаючи план споруди, враховуйте, що вам доведеться пожертвувати такою необхідною в господарстві підвальним рівнем будинки. Всі види фундаменту, які дозволено зводити на заболоченому рухомому грунті, повинні, перш за все, протистояти натиску води, що надходить знизу. Такі конструкції фундаменту умовно іменують «плаваючими».
4
До початку заливки фундаменту зніміть верхній шар грунту, відрийте невеликий котлован глибиною 110-130 см і наповніть поглиблення шаром гранітного щебеню (приблизно 70 см), а зверху засипте шар крупнозернистого піску (приблизно на 30 см). Бажано вибирати для будівництва самий початок літнього сезону, після сходу грунтових вод.
5
Після засипки піску багаторазово полийте його водою зі шланга, щоб ущільнити якнайсильніше. Після поливання проведіть трамбування піщаної насипу, використовуючи вібраційну дошку.
6
Для стоку ґрунтових вод в різних зонах будівельної ділянки викопайте замкнуту дренажну систему з траншей, нахилених в один бік. Глибина траншеї повинна бути 1,5-2,5 м. Дно поглиблення засипте щебенем, а потім укладіть в траншеї дренажні труби, проробивши в них попередньо отвори для збору води. Для захисту труб від засмічення бажано обмотати їх натуральним кокосовим волокном або спеціальної геотканин.
7
В місцях сходження траншей встановіть дренажні колодязі у вигляді пластикових резервуарів, вкопаних в землю. Вода стікатиме по трубах і скупчуватися в такому колодязі, звідки її періодично доведеться відкачувати занурювальним насосом за межі дільниці.
8
Після проведеної підготовки встановіть опалубку на місці майбутнього фундаменту, а потім покладіть на дно азбестоцементні листи і арматуру. Приготований в бетономішалці розчин залийте в опалубку доти, поки товщина плити не досягне 25-30 см.
9
Після застигання фундаменту переходите до пристрою цоколя будинку, який переважніше скласти з буту, обклавши великими каменюками плиту по всьому периметру споруди. Камені скріпіть розчином кладки. Цоколь повинен підніматися над рівнем землі на півметра. Залиште з кожної з чотирьох сторін цоколя вентиляційний отвір.
10
Тепер переходите до виконання основних робіт по зведенню стін будинку, виготовленню даху і обробці. Технологія будівництва при цьому практично нічим не відрізнятиметься від будівлі будинку на звичайному твердому грунті.