Як навчитися правильно говорити.

Добре поставлене і грамотну мову можна віднести до розряду безперечних переваг, які мають істотний вплив на успіх у багатьох справах. Незважаючи на те, що ораторське мистецтво є відмінним інструментом впливу на оточуючих і досягнення багатьох цілей, скористатися ним повною мірою можуть лише одиниці. Однак навчитися говорити правильно - цілком здійсненна задача.
Вам знадобиться
  • - книги;
  • - преса;
  • - словник;
  • - блокнот;
  • - диктофон.
Інструкція
1
Заведіть корисну звичку регулярно читати. Віддавайте перевагу класичній літературі, якісної ділової пресі, науково-популярним виданням. Так ви будете постійно стикатися з правильним мовою, збагатите свій лексикон безліччю нових слів і почнете розбиратися в нових темах.
2
Намагайтеся якомога більше говорити вголос. Перш за все, це ваше повсякденне спілкування, пов'язане з роботою чи навчанням, а також будь-які публічні виступи. Крім того, тренуйте деякі монологи будинку. Записуйте свою промову на диктофон, а потім слухайте запис і контролюйте помилки.
3
Підвищуйте рівень знання рідної мови. Заведіть блокнот для запису слів зі складним написанням і наголосом. Заучуйте правила, оскільки далеко не завжди правильна мова є інтуїтивної або автоматичною. Вивчайте значення окремих слів: цілком можливо ви виявите, що довгий час не знали точної семантики деяких з них.
4
Тренуйте артикуляційний апарат, оскільки без хорошої дикції вкрай складно стати хорошим оратором. Заучуйте скоромовки, виконуйте дихальні вправи, декламуйте вголос вірші в якості домашніх вправ.
5
Звертайте увагу на промову визнаних в суспільстві ораторів, наприклад політичних діячів, крупних бізнесменів або телеведучих. Відзначте головні особливості їх мови, вживання різних оборотів, способи побудови фраз. Спробуйте вимовляти будь-які монологи в такій же манері.
6
Заздалегідь готуйте будь-яке публічне виступ. Перевірте за словником вимова всіх складних слів, розставте в тексті акценти і паузи. Прочитайте його спочатку з аркуша, а потім спробуйте вимовити перед дзеркалом або камерою.
Корисна порада
«Колекціонуйте» цікаві вислови й створюйте свої фірмові звороти мови. Якщо вам доводиться багато говорити на публіці, ви зможете виробити власний ораторський стиль і запам'ятається вашим слухачам.