Як з паперу зробити конус.

Нарядні ковпачки на день іменинника, маскарадні головні убори магів і клоунів, оригінальні дизайнерські речі і моделі для розвиваючих занять - все це можна зробити з простого паперового конуса. Основою цієї геометричної фігури стане круг. Використовуючи ту чи іншу кількість його секторів, можна виготовити саморобку необхідного розміру.
Вам знадобиться
 • - аркуш ватману;
 • - клей для паперу (скотч, степлер);
 • - олівець;
 • - циркуль (страва);
 • - лінійка;
 • - ножиці;
 • - матеріали для оформлення конуса (за потребою).
Інструкція
1
Візьміть аркуш ватманського паперу і намалюйте на ньому підставу прямого конуса - коло. Для цього можна скористатися циркулем або блюдом потрібного розміру. Точно відзначте центр отриманої вихідної фігури.
2
Акуратно виріжте коло і розділіть її на 4 абсолютно рівні частини (сектори). Проведіть відрізок від будь-якої точки підстави до середини і зробіть по ньому розріз.
3
З'єднайте вільні кромки заготовки, зробивши нахлест за величиною одного цілого сектора або його половини. Якщо хочете збільшити висоту падлюка, виріжте частину кола і зробіть з'єднувальний шов приблизно в сантиметр шириною.
4
Склейте конус - він буде схожий на широку азіатську «рисову капелюх». Щоб вийшов головний убір, залишиться розфарбувати виріб і пришити до двох його краях гумку або стрічки.
5
Скоротіть вихідну окружність на два сектори і приклейте кромки - так вийде конусоподібна фігура середньої ширини. За цим зразком з відрізу красивих шпалер можна згорнути оригінальний абажур, вирізати верхівку і зміцнити усічений конус на відповідний каркас.
6
З одного сектора кола-основи виконайте невеликий гострий ковпак. Це популярний елемент святкового оформлення і маскарадних костюмів. Спробуйте зробити зі смужок кольорового паперу кільця різного діаметру і надіньте їх на конус.
7
Пришийте фіксуючу еластичну стрічку, на вершині закріпіть пензлик з різнокольорових ниток або серпантину - і перед вами кумедна шапка Буратіно.
8
Якщо необхідно склеїти закритий конус, виріжте з ватману дно за розміром підстави фігури. Передбачте по периметру кромки запас в 1,5-2 см. Зробіть надрізи до лінії припусків, загніть клапани і приклейте деталь до головного виробу.
9
Іноді для приготування паперової падлюка на основі конуса зовсім не обов'язковий рівний шов. Якщо подальше декоративне оформлення повністю закриє лицьову частину заготовки, досить згорнути паперовий кульок потрібної висоти і зафіксувати його клеєм, вузьким прозорим скотчем або канцелярським степлером.
10
Підрівняйте низ кулька-конуса ножицями, поки фігура не стане стійкою. Таким способом можна виготовити настільну новорічну ялинку: обмотайте виріб мішурою або змастіть його клеєм і обклейте ватою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AsZoccWGogk
Корисна порада
Якщо ви хочете зміцнити паперовий конус на підставці, при малюванні кола передбачте запас для зовнішніх клапанів. Наріжте їх, загніть і приклейте до підкладки.
Круглий конус можна отримати обертанням прямокутного трикутника біля одного з катетів. Тому круглий конус також називають конус ом обертання. Розглянемо спосіб побудови розгортки конус а із заданими параметрами - радіусом підстави і довжиною направляючої.
Вам знадобиться
 • - папір;
 • - циркуль;
 • - олівець;
 • - лінійка;
 • - транспортир;
 • - клей;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Тіло кругового конус а складається з основи (кола радіусом r) і конічної поверхні з направляючою R.Еслі конічну поверхню розгорнути і представити в плоскому вигляді, то ви побачите сегмент кола з радіусом, рівним довжині направляючої (R). Така побудова називають розгорткою.
2
Візьміть циркуль, за допомогою лінійки встановіть відстань між ніжками, рівне радіусу підстави конус а (r). Накресліть коло. Виріжте ножицями, зробивши невеликий припуск для подальшого склеювання з конічною поверхнею.
3
Змініть відстань між ніжками циркуля так, щоб воно було дорівнює довжині направляючої конус а (R). Накресліть коло. Проведіть від центру кола (О) до її кордоні пряму, точку перетину відзначте буквою А.
4
Зіставте точку О з центральною відміткою на транспортирі. Лінію ОА сумістите з верхньою частиною лінійки транспортіра.Рассчітайте кут сегмента в градусах за формулою: 360 * r/RІспользуя транспртір, побудуйте кут сегмента. Зробіть надбавку приблизно в 10 градусів - для зручності склеювання моделі.
5
Поверніть сегмент в конічну поверхню, склейте краю, не виходячи за межі пріпуска.На підставі конус а зробіть кілька надрізів від краю до центру, не заходячи за кордон підстави конус а. Загніть краю вгору, змастіть зовнішні краї клеєм і приклейте до основи конічної поверхні.
Корисна порада
У тому випадку, якщо ви володієте іншими вихідними параметрами, наприклад, вам відомі радіус підстави і висота конуса, ви можете легко обчислити відсутні дані за допомогою тригонометричних функцій. Довжина напрямної може бути обчислена по теоремі Піфагора, як сума квадратів радіусу основи і висоти конуса.