Як фарбувати валиком.

Ремонт - справа невдячна. Однак якщо проводити його з розумом, можна заощадити масу часу і сил. Якщо фарбувати стелю, стоячи на стільці і водячи кистю туди-сюди, можна швидко втомитися. Адже доведеться постійно злазити, щоб пересунути стіл, та й руками постійно махати не виходить. Для даних цілей і були придумані валики. З ним не потрібно вставати на стіл, бо завдяки довгій ручці валик спокійно «дістає» до стелі. Проте, якщо ви не вмієте працювати валиком , він вам не дуже-то допоможе.
Інструкція
1
Використовувати валик доцільно для фарбування великих поверхонь. Тому для стелі він якраз підійде. Для зручності в процесі фарбування можна скористатися спеціальною міні-ванночкою для валика, що представляє собою плоску ємність, що має дві сходинки і невисокі бортики. Валик з фарбою прокочується по першій сходинці, а на другий залишає зайву фарбу. Ви можете, звичайно, змайструвати невеликий пластиковий або бляшаний піддон, в який буде капати фарба з валика, але можна обійтися і однією ванночкою.
2
Досвідчені малярі знають деякі хитрощі, якими вони готові поділитися з вами. Фарбувати стелю краще всього двічі в перпендикулярних напрямках. Це необхідно для того, щоб фарба як слід розтушувати. Тоді на вашій стелі не буде ніяких «залисин». Деякі професіонали радять фарбувати стелю і три рази, хоча тут слід дивитися по ситуації. Якщо фарба буде якісною, то двох разів буде цілком достатньо. Якщо можна заощадити фарбу, то не варто її витрачати. Не забудьте також почекати певний час, який має бути зазначено в інструкції по застосуванню даного типу фарби.
3
Деякі люди цікавляться насчет того, широким валиком краще фарбувати стелю або ж вузьким, який повинен бути у валика ворс і так далі. Однозначної відповіді немає. У деяких випадках вибір валика залежить від матеріалу, з якого виконаний стелю. Хтось вибирає валик, виходячи з особистих переваг. Але одне можна сказати точно: широкий валик допоможе вам швидше впоратися з роботою і заощадити фарбу, а валик з дрібним ворсом завдає фарбу більш рівним шаром, ніж валик з середнім і довгим ворсом.
4
Також варто звернути увагу на матеріали, з яких виконуються валики. Це можуть бути синтетичні волокна і ворс або натуральні. Але це вже інша історія.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=czxhZsdwrls
Білі рівні стелі у вашій квартирі - це, перш за все, красиво. Створити подібну красу вам допоможуть сучасні будівельні інструменти. Для того щоб пофарбувати стелю рівно і акуратно, вам для виконання роботи буде потрібно малярний валик.
Вам знадобиться
  • - маленький валик з крупним ворсом
  • - валик великий із середнім ворсом
  • - кюветка для фарби
  • - штирок (держак для валиків)
  • - кисть
  • - фарба
Інструкція
1
Валики бувають великими і маленькими, з довгим ворсом і зовсім коротким. Для фарбування стель підійдуть валики з середнім ворсом. Вони вбирають достатньо фарби, щоб за один раз укрити площа стелі в 1кв.м.
2
До фарбування стелі зробіть підготовчі роботи. Якщо стеля був покритий побілкою, то размойте її. Якщо стеля був пофарбований водоемульсійною фарбою, то промийте його теплою водою. Якщо на стелі були наклеєні шпалери, то намочіть їх і зніміть шпателем.
3
Після того як ви очистили стелю від старої обробки, подивіться чи немає на ньому тріщин, ямок, нерівностей. Якщо такі похибки маються, то закладіть ці місця розчином або шпаклівкою. Потім весь стелю прошкурьте і заґрунтуйте ґрунтовкою. Після того як стеля просохне, можете приступати до фарбування. Для фарбування стелі використовуйте валик з штирьком (держак для валиків), це допоможе вам обійтися без драбини.
4
Стелі починайте фарбувати від кута, який знаходиться ближче до вікна, і поступово йдіть углиб кімнати. Важливим елементом у фарбуванні стелі є його примикання до стіни. Щоб профарбувати примикання використовуйте маленький валик 5 см з довгим ворсом. Особливо ретельно прокрасьте кути стелі. Для цієї мети можете використовувати пензлик. Опустіть маленький валик в кюветку з фарбою, обкатайте його по сіточці, щоб він не був занадто сирий, і піднесіть до периметру стелі. Далі з невеликим зусиллям проведіть валиком зліва на право. Не старайтесь профарбувати весь периметр відразу. Робіть це тоді, коли фарбуєте біля стіни.
5
Основну площу стелі виконуєте великим валиком з середнім ворсом. Умочіть його в кюветку з фарбою і прокатайте по сіточці, щоб фарба рівномірно розподілилася на поверхні валика. Далі піднесіть його до стелі, але не намагайтеся тримати його прямо у вас над головою. Подумки виділіть собі сектор рівний 1,5 кв. метрів і починайте наносити фарбу паралельними смужками, рівномірно фарбуючи поверхню. Наступну смужку наносите так, щоб вона перекривала попередню. Потім цей сектор прокрасьте вздовж, це допоможе уникнути непрокрасов поверхні.
6
Намагайтеся зафарбовувати стеля ретельно, не допускайте пропусків, інакше це позначиться на кінцевому результаті. Стеля вийде плямами, поправити цей дефект буде неможливо.
7
Під час роботи не натискайте сильно на валик. Намагайтеся розподіляти фарбу рівномірно, щоб не було патьоків на поверхні стелі. Якщо все ж зайва фарба утворилася, то розтушуйте її в різних напрямках.
8
Стелі фарбують за 2 або 3 рази, це залежить від якості фарби. Після першого фарбування стелі дайте йому просохнути. На банці з фарбою написано, скільки часу буде потрібно до повного висихання поверхні. Потім прокрасьте стеля вдруге, але в протилежному напрямку, тобто з глибини кімнати до вікна. Якщо ви виконали свою роботу грамотно, то достатньо двох разів для фарбування стелі.