Як повернути заставу.

При видачі великих сум кредиту, а також при оформленні іпотеки, банки вправі одержати в заставу наявну або куповану нерухомість і інше цінне майно позичальника (Федеральні закони №№102, 306, 197, 129 ). Повернути закладене майно можна при повному погашенні взятих на себе боргових зобов'язань.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - договір застави;
  • - нотаріальний документ про ліквідацію договору;
  • - квитанції про оплату боргових зобов'язань;
  • - кредитний договір;
  • - заява в ФУГРЦ;
  • - квитанція про оплату держмита;
  • - ксерокопії всіх документів.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте повернути заставу , зверніться в банк або до свого кредитора, у якого ви оформили велику суму боргу. Напишіть заяву, прикладіть квитанцію про оплату всієї суми заборгованості, паспорт, другий примірник договору оформлення заставу а, кредитний договір і ксерокопії всіх зазначених документів.
2
Договір заставу а завжди оформляється в нотаріальній формі з обов'язковою реєстрацією в Федеральному Управлінні державного реєстраційного центру. У єдиний реєстр вноситься інформація про обмеження прав на придбане або наявне нерухоме майно. Весь час, поки ваше майно знаходиться в заставу е, ви не маєте права здійснити відчуження нерухомості без нотаріального дозволу кредитора на угоду. Повернути заставу позначає ліквідувати договір і внести зміни до реєстру про зняття обмеження прав на нерухомість.
3
Ліквідація договору заставу а виробляється в нотаріальній конторі, в якій даний договір укладався. Зверніться туди особисто разом з уповноваженим представником вашого кредитора. Якщо ви не можете особисто звернутися до нотаріуса, щоб здійснити ліквідацію договору, видайте нотаріальну довіреність на ім'я свого довіреної особи. На її підставі все юридично значимі дії, підписи можуть проводитися без вашого особистої присутності.
4
Зверніться в ФУГРЦ, заповніть заяву, заплатите державне мито. У єдиний реєстр внесуть зміни, які будуть документальним підтвердженням повернення заставленого майна. Після чого ви зможете розпоряджатися ним на власний розсуд, не отримуючи нотаріального дозволу від кредитора.
5
У разі виникнення будь-яких спірних питань з кредитором по ліквідації договору заставу а ви маєте право звернутися до суду і вирішити конфліктну ситуацію в установленому законом порядку.