Як вирівняти по рівню. Як розрахувати скільки потрібно суміші для стяжки.

Перед тим як стелити на підлогу нове покриття, необхідно провести роботи з вирівнювання, щоб ламінат, ковролін або лінолеум лягли щільно і не утворювали хвиль або перегинів. Роботи найкраще проводити удвох, так як одному з цим впоратися досить проблематично.
Вам знадобиться
  • - лазерний рівень;
  • - монтажний рівень;
  • - напрямні для гіпсокартону;
  • - рейка або рівна дошка.
Інструкція
1
Використовуйте вирівнюючі суміші тільки при невеликих перепадах рівня підлоги. Якщо перепади досить-таки значні і становлять більше 2 см, оптимальним варіантом буде піщано-цементна стяжка.
2
Перед проведенням робіт зніміть старе покриття. Вимірювати лінію вирівнювання необхідно за допомогою лазерного рівня, який ви можете придбати в будь-якому будівельному супермаркеті. Його вартість цілком доступна більшості громадян, які самостійно будують і ремонтують.
3
Щоб провести вирівнювання за допомогою рівня, встановіть його на найвищу точку вашого кривого статі. Увімкніть прилад. Ви побачите червону лінію, по якій і потрібно проводити вирівнювання. Відзначте за допомогою крейди або олівця всі крапки, які ви будете вирівнювати, встановіть маячки з направляючих, призначених для гіпсокартону. Відстань між маячками не повинно перевищувати 50-60 см.
4
Для перевірки правильності встановлення використовуйте монтажний рівень і рейку або рівну дошку, яку потрібно постелити на виставлені маячки. Щоб вам було зручно, закріпіть напрямні маячки до підлоги за допомогою шурупів або саморізів.
5
Між маячками постеліть металеву армовану сітку. Розведіть розчин з суміші трьох частин річкового піску і 1 частини цементу марки портландцемент 500 або 400. Пісок беріть обов'язково річковий і додатково його просівають за допомогою сита. Розчин вимішуйте в бетономішалці, додаючи поступово воду, щоб вийшла суміш густоти сметани. Залийте стяжку.
6
Стяжка висихає не менше одного тижня. Після повної просушки знову перевірте всі лазерним рівнем. Якщо є незначні нерівності, залийте все вирівнює сумішшю, зарівняти за допомогою затірки.
7
Остаточну перевірку проведіть за допомогою блакитного рівня, встановлюючи його з усіх кутків кімнати.