Як прикрашають і оформляють великодній стіл.

Великоднє воскресіння - особливе свято, що вимагає ретельного підходу до прикраси столу . У Росії склалися певні традиції сервірування, і на столі в цей день обов'язково повинні бути присутніми атрибути Великодня, що символізують світло, життя і постійне оновлення.
Вам знадобиться
  • - фарбовані яйця;
  • - паски;
  • - сирна паска;
  • - квіти;
  • - гілки верби;
  • - вино «Кагор»;
  • - подарунки;
  • - свічки;
  • - зелень і т.д.
Інструкція
1
Зваріть і пофарбуйте яйця - вони є важливим атрибутом великоднього столу . Щоб надати їм колір, варіть їх в барвному відварі, наприклад, з цибулевим лушпинням, березовим листям або разом з буряком. Можете використовувати також штучні харчові барвники або інші способи додання яйцям оригінальної забарвлення. Наприклад, умочіть їх в рис, потім загорніть в марлю і зваріть разом з барвником. Або використовуйте спеціальні наклейки з релігійною символікою. Про те, як прикрашати ними яйця, читайте в доданих інструкціях.
2
Кольорові яйця складіть у кошик і поставте в центр столу . Прийнято класти їх на підкладку з живої зелені, що символізує вічне торжество життя. Траву можна купити, а можна підготуватися заздалегідь (за один-два тижні): насипте в чашку землі, розведіть її водою до напіврідкого стану і висадіть насіння вівса або крес-салату. Оригінально виглядатимуть кольорові яйця в гнізді - згорніть його з сухої трави, кольорових ниток, дроту або інших матеріалів.
3
Обов'язково спечіть або купіть готовий паску. Паска - подоба церковного артоса, одного з найдавніших символів Воскресіння Христа. Печіть паску строго за рецептом, у Чистий четвер, прикрасьте родзинками, горіхами, глазур'ю, помадкою, маком, цукровою пудрою, кондитерської обсипкою. Якщо зможете, намалюйте глазур'ю або викладіть кондитерської посипкою хрест, напишіть літери «ХВ» (вони позначають фразу «Христос Воскрес»).
4
Також традиційною стравою на святковому столі є сирна паска. У магазині купити таку складно, тому зробіть її самостійно. Готову паску прикрасьте літерами «ХВ» (при приготуванні найкраще використовувати спеціальну рельєфну форму, завдяки якій літери як би видавлюються на поверхні виробу, але, якщо її немає, просто намалюйте абревіатуру «ХВ» за допомогою кондитерського шприца або викладіть яскравими драже).
5
Поставте на паску і паски червоні свічки, крім того, свічками можна прикрасити стіл. Купіть декілька свічників в одному стилі або зробіть їх самостійно, з половинок шкарлупок розбитих сирих яєць.
6
Великодніми символами є і тваринки - кролики або ягнята (баранчики). Їх саджають на стіл у вигляді порцелянових або плюшевих фігурок, вирізають з масла, купують шоколадних.
7
Поставте на великодній стіл свіжі квіти, церковне вино «Кагор». Обов'язково нарвіть гілок верби, символ весни і родючості. Біля кожної тарілки покладіть маленький подарунок для гостя, можете загорнути його в подарунковий папір і прикрасити стрічкою.