Як заповнити нестачу вітамінів.

Недолік вітамінів у весняний час закономірний: до нового врожаю ще далеко, а в старому вже практично не залишилося вітамінів. Крім того, взимку так і хочеться з'їсти що-небудь щільне і ситне, що достатньо часто призводить до дисбалансу між корисними і шкідливими продуктами. Для того, щоб заповнити вітамінні запаси, необхідно нормалізувати харчування.
Вам знадобиться
  • овочі,
  • фрукти,
  • вітамінні комплекси.
Інструкція
1
Для того, щоб заповнити нестачу вітаміну С, візьміть за правило щодня випивати склянку відвару шипшини і з'їдати цитрусовий фрукт. Вітамін міститься не тільки в м'якоті, а й в цедрі, тому можна вживати добре вимиту часточку шкірки лимона або апельсина.
2
Не менш негативно позначається на здоров'ї брак вітаміну А. Для його заповнення пийте морквяний сік, їжте листову зелень, яка також містить вітамін Е.
3
На стан нігтів і волосся впливає кальцій, не засвоюється без достатньої кількості вітаміну Д, що синтезується під впливом сонячних променів. Тому не відмовляйтеся від молочних продуктів і намагайтеся проводити якомога більше часу під променями весняного сонця.
4
Найбільша кількість вітамінів міститься в рослинній їжі, але через тривале зберігання вони руйнуються. Тому має сенс використовувати в їжу заморожені овочі. Якщо їх правила зберігання не порушувалися, то вітаміни в них зберігаються в максимальній кількості.
5
Якщо допомогою нормалізації харчування заповнити нестачу вітамінів не вдається, зверніть увагу на готові комплекси, реалізовані в аптеках. Але з цього приводу існує кілька думок. Одні вважають, що навесні прийом вітамінів в таблетках просто необхідний, тоді як інші думають, що це тягне за собою звикання і відмова організму від синтезування корисних речовин безпосередньо з продуктів. Враховуючи, що передозування вітамінів чи не більш небезпечна, ніж їх нестача, перед придбанням таблеток має сенс проконсультуватися з лікарем.
Зверніть увагу
Ознаки нестачі вітамінів очевидні: загальна слабкість, млявість, відсутність бажання робити що-небудь. В особливо запущених випадках можуть ламатися нігті, погіршуватися стан шкіри і волосся. Щоб не пропустити весняний авітаміноз, піклуватися про своє здоров'я потрібно починати ще взимку.